Події
Перегляди: 2048
29 листопада 2023

У війні з Україною росія активно використовує «незбройні» методи боротьби – Олексій Гарань

Науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи», професор політології НаУКМА Олексій Гарань взяв участь у дискусії «Нові форми війни у 21 столітті: від зброї до кібервійни», яка відбулася 26 листопада на Міжнародному книжковому ярмарку в Гвадалахарі (Мексика) – найбільшому іспаномовному ярмарку в світі.

Політологи, урядовці та військові експерти обговорили новітні технології «незбройної» війни, які вивели військові баталії за межі застосування зброї. Удари по  продовольчих ринках та дезінформаційні кампанії, економічні санкції між державами та кібератаки – ці та інші невійськові операції часто використовуються країнами, що воюють одна з одною, як ще одна форма війни.

Олексій Гарань наголосив, що війна, яку веде росія в Україні, також є не лише збройною. Ворог активно використовує й інші інструменти для дегуманізації українського народу.

Науковець нагадав, що цими днями Україна вшановує пам'ять мільйонів людей, яких сталінський режим на смерть замордував голодом у 19321933 роках.

«Сьогодні, як і 90 років тому, росія використовує голод як інструмент контролю над такими країнами, як Україна. Росії також потрібна Запорізька атомна електростанція як важіль ядерного шантажу.  Україна вимагає, щоб росія вивела свої війська з нашої атомної електростанції, і ми сподіваємося, що інші країни приєднаються до нашої вимоги», – сказав він.

Крім того, Кремль не визнає, що перебуває у стані війни, і щоб легалізувати та виправдати свої військові дії, він атакує світ дезінформацією.  

 «Дезінформація – це також частина гібридної війни, яка почалася у 2014 році, коли росія окупувала Крим і ніколи не визнавала присутність своїх військ. Вони кажуть, що це не війна, а спеціальна військова операція. Але те, що роблять росіяни, – це дегуманізація українців, тому що вони чітко говорять, що нас, українців, не існує, що ми є частиною росіян. Це типова російська термінологія. Росія заперечує наше існування, тому з цією нацією важко вести переговори. Росія хоче створити ще одну колонію, і це є причиною цієї війни», – пояснив Олексій Гарань.

Джерело: Universidad de Guadalajara

Останні новини з категорії Події

Для Росії вплив на вибори в країнах Європи – частина ширшого геополітичного задуму – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко взяв участь в експертній дискусії “Європейська інтеграція України крізь призму виборів у країнах ЄС”
2 квітня 2025

Як війна вплинула на жінок-активісток в Україні: презентація результатів дослідження

Центр прав людини ZMINA спільно з "Демініціативами" презентували результати соціологічного дослідження про ризики, з якими стикаються жінки-...
9 березня 2025

Свобода, безпека, добробут: що українці цінують найбільше під час війни – експертне обговорення

Тези з презентації соціологічного дослідження «Свобода, безпека, добробут. Думка українців під час війни»
24 лютого 2025

Чим більше минає часу, тим яскравішим постає її образ – колеги про внесок Ірини Бекешкіної в соціологію та демократію України

4 лютого в УКМЦ відбулася дискусія «Соціологія та війна.Ступінь достовірності та рівень довіри», під час якої колеги згадували внесок І.Беке...
7 лютого 2025