Марія Золкіна

Голова напрямку "Регіональна безпека та дослідження конфліктів", дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук 

Коментарі
Перегляди: 1317
13 жовтня 2023

У відносинах Україна-Польща накопичилося чимало невирішених проблем, частка з яких має стратегічний характер – Марія Золкіна

Експорт до Польщі українського зерна, проблема мігрантів та військової допомоги Україні — про такі проблеми у відносинах Варшави з Києвом напередодні парламентських виборів, які відбудуться у Польщі,  говорили українські експерти в коментарях Польському радіо. Окрім загострення протиріч під час виборчої кампанії, українські аналітики вказують на помилки київської дипломатії з вирішення більш далекосяжних проблем. Але ніхто не очікує, що союзні відносини двох країн у відбитті російської агресії можуть погіршитися внаслідок можливої зміни влади в Польщі.

У відносинах України та Польщі накопичилося чимало невирішених вчасно проблем, що загострилися під час польської виборчої кампанії. Але частка цих протиріч має стратегічний характер, попередила, зокрема,  голова напряму «Регіональна безпека та дослідження конфліктів» фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна:

— Ці проблеми не обмежуються виборами. Яскравим доказом цього є той факт, що Польща до сьогодні так і не стала підписанткою гарантій безпеки, що містяться в декларації «Великої сімки» на Вільнюському саміті. Так само те, що прозвучало, якщо я не помиляюся, від міністра аграрної політики Польщі, що нинішні проблеми залишаться між Польщею та Україною на етапі приєднання України до Європейського Союзу. І йдеться про проблеми не лише з точкових питань, а й з інших проблем, важливих для польського суспільства. З української сторони, на жаль, за останні два з половиною місяці в офіційних заявах, в політичному інформаційному супроводі цього процесу, я зауважила, що емоції часом переважають здатність йти на компроміси. Це зараз для нас окрема проблема. Логіка нашої дипломатії під час першого року війни — йти з нахрапом, з натиском до наших партнерів та сусідів. Тоді вона спрацювала. Але зараз це більше не працює. Я можу сказати, що це навіть контрпродуктивно, якщо замість компромісів ми навпаки йдемо на відверту публічну, емоційну та політичну конфронтацію.