Події
Перегляди: 2390
29 листопада 2016

У Мадриді подискутували про Україну: багато речей необхідно й досі пояснювати і доводити

29 листопада 2016 року  за ініціативи мадридського офісу ECFR (European Council  on Foreign Relations) відбулася панельна дискусія на тему «Процес реформ в Україні в часи війни та популізму». Дискусія була сфокусована переважно на двох темах: можливостях  та перешкодах для поступу України на шляху реформ, наявних досягненнях  і проблемах  у сфері імплементації конкретних трансформацій, з одного боку, а також агресії  Росії та пов'язаних  із цим проблемах  (переговори, Мінськ, внутрішні переселенці та загальні зміни на Донбасі тощо), з іншого.

Під час дискусії Густав Грессель, старший аналітик берлінського офісу  ECFR, презентував своє надзвичайно аргументоване дослідження-оцінку поступу реформ в Україні, видане під егідою ECFR; Борха Лашерас, директор Мадридського офісу ECFR, поділився враженнями своїх частих поїздок до України і висновками «зі сторони»;  Аргіта Даудзе, посол Латвії в Іспанії, виступила справжнім адвокатом підтримки України і в контексті агресії, і візової лібералізації, і реформ; Анастасія Красносільська з Центру протидії корупції представила свої висновки по антикорупційній тематиці, а Даша Калашникова, учасниця програми стажування у CIDOB, розповіла  про проблеми внутрішніх переселенців і спроби реваншу старих сил на Донбасі.

Політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна виступила у двох дискусійних панелях, на одній із яких  проаналізувала  внутрішні та зовнішні фактори, що сприяють або гальмують реформи в Україні. Експертка відзначила вагому роль  ЄС у цьому процесі, а також  наголосила на  неприпустимості  продовжувати  нинішню ситуацію з безвізом, яка руйнує спроможності ЄС як актора змін.

Під час другої дискусійної панелі   Марія Золкіна  зосередила свою увагу на темі Мінська. Вона окреслила  "горизонти" можливих компромісів і акцентувала на некатастрофічності замороження ситуації в нинішньому вигляді, якщо Україна обиратиме між цією альтернативою та одностроннім або асиметричним виконанням Мінська.

На своїй сторінці у ФБ Марія Золкіна поділилася своїми спостереженнями опісля заходу: «…відсутність внутрішніх розколів  – навіть за мовним принципом – досі необхідно пояснювати і доводити; безвіз сприймається в термінах "загрози ісламізації" навіть деякими представниками дипломатичного корпусу країн-членів ЄС, я вже мовчу про всім відомі політичні аргументи; альтернативи Мінську немає і тому, чомусь, ви, тобто Україна, маєте його імплементувати – причому це лунало від представників важливих залучених сторін; Балтія лишається найвідданішим партнером України і ще раз це довела незвичним для дипломатів навіть емоційно  забарвленим підходом. І ще багато деяких деталей, але загалом дуже інформативно. Принаймні, по запитаннях і коментарях завжди цікаво складати пазл щодо «місцевих настроїв». І ще одне, тема конфлікту на Донбасі, це мабуть, єдина тема, яка мене переконує, наскільки іноді краще і вигідніше для трансляції певних ідей не бути нікому і нічим зобов'язаним. Речі, які не хочеться чути одним дипломатам, і які інші не наважуються говорити публічно, ти говориш спокійно і щиро. Окрім цього, сьогодні була приємно здивована рівнем розуміння процесів в Україні і цікавістю до наших тем з боку Комітету з іноземних справ парламенту Іспанії, а також наявністю реальних друзів і адвокатів у різних місцевих інституціях – це вже з'ясувалося під час однієї закритої зустрічі. Загалом, працювати нам тут і працювати, але головне, щоб був запал і наснага. Мої я сьогодні використала на повну».

Останні новини з категорії Події

Чи варто Україні претендувати на частку радянської спадщини в країнах Глобального Півдня

Олексій Гарань взяв участь у панельній дискусії «Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претенд...
30 листопада 2024

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024