Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Це просто бізнес-угода, але вона допомагає нам вижити – Петро Бурковський про ситуацію на сході, допомогу США та гібридну війну проти Росії

Телеканал BBC запросив Петра Бурковського, виконавчого директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, який нині служить у  Збройних силах України, до короткого інтерв’ю, щоб дізнатися, якою є ситуація на сході країни, де нині перебуває український аналітик.

– Ви зараз на сході України. Розкажіть, будь ласка, про ситуацію там, де ви перебуваєте.

– Я не можу повідомити багато, адже перебуваю на дійсній військовій службі й не маю права розкривати деталі. Можу сказати лише, що перебуваю дуже близько до лінії фронту. Щодня і щоночі ми чуємо сирени – росіяни активно бомбардують ці території. Ми намагаємося зупинити їхню наступальну операцію.

– Ви не можете розкривати подробиць, але загальне відчуття таке, що  ніде не можна почуватися в безпеці  в Україні.

– Так, це правда. Саме тому надзвичайно важливо, що уряд і президент Сполучених Штатів нарешті ухвалили рішення відновити постачання озброєння після довгої перерви. Це справді допомагає нам протистояти  ворогу і справді  дає людям сили витримувати незмірний тягар війни.

– Коли ви чуєте заяви Дональда Трампа, з яких складається враження, що він нарешті втрачає терпіння до Путіна, наскільки це підбадьорює вас і тих, хто перебуваєте дуже близько до лінії фронту?

– Знаєте, ми добре розуміємо, що насправді ніхто особливо не дбає про нас – ні Сполучені Штати, ні Європа. Ми усвідомлюємо, що їхня допомога продиктована  прагненням уникнути великої війни та конфронтації і, можливо, послабити Путіна настільки, щоб він не зміг атакувати Європу чи вступити в прямий конфлікт зі Сполученими Штатами. Це, по суті, бізнес-угода. Але навіть така допомога допомагає нам вижити.

– Що ви думаєте про 50-денний термін, який Дональд Трамп дав Путіну для встановлення перемир'я? Ви вірите в це?

– Насправді – ні. Тут можливі два варіанти.

По-перше, така пауза може бути вигідною самому Путіну, щоб продовжити свою наступальну операцію. А  Трамп тим часом вирішуватиме, чи вводити нові  санкції і чи постачати нову зброю Україні.

По-друге, це також може бути початком гібридної війни проти Росії. Можливо, Україні буде дозволено завдати глибоких ударів і знищити нафтові об'єкти Росії – тим самим перекрити надходження нафти на зовнішні ринки. По суті, це покладе край джерелу грошей, які надходять до російської скарбниці і фінансують війну. Без цих рішень, я думаю, нас чекають дуже важкі часи.  Без рішень такого масштабу нас чекають дуже важкі часи.

Останні новини з категорії Коментарі

Хто бачив висунення прем'єра, як того вимагає Конституція? – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував, як влада систематично порушує конституційні процедури формування уряду
18 липня 2025

Це просто бізнес-угода, але вона допомагає нам вижити – Петро Бурковський про ситуацію на сході, допомогу США та гібридну війну проти Росії

Петро Бурковський прокоментував ситуацію на сході України, важливість західної підтримки та скептично оцінив ідею перемир’я, запропоновану Т...
17 липня 2025

Зміна прізвищ нічого не дасть – Олексій Гарань про кадрові рішення в уряді

Олексій Гарань прокоментував кадрові рішення в уряді
16 липня 2025

Путін будує імперію, а Трамп мріє про прибутки: Тарас Жовтенко про те, коли настане перелом у логіці Трампа і «з Путіним буде покінчено»

Тарас Жовтенко про 50 днів Трампа для Путіна, 17 систем Patriot для України і як на це реагують союзники по НАТО
16 липня 2025