Події
Перегляди: 585
19 липня 2018

Третина українців вважають необхідним посилення міжнародного тиску на РФ для встановлення миру на Донбасі

Третина українців вважають, що для встановлення миру на Донбасі слід посилити міжнародні санкції та тиск міжнародних структур на РФ.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» ім. І.Кучеріва, проведеного спільно з соціологічною службою Центру Разумкова та оприлюдненого в Укрінформі.

30,6% респондентів вважають налагодження умов життя на підконтрольних Україні територіях Донбасу ще одним дієвим механізмом відновлення миру. Водночас 14,2% опитаних виступають за відновлення контролю України над «ДНР» і «ЛНР» військовою силою задля відновлення миру.

Окрім того, 13% респондентів вважають, що миру сприятиме проведення законних виборів на територіях, контрольованих «ДНР» і «ЛНР", і майже стільки ж опитаних - 12,9% вважають, що для досягнення миру необхідно надати «ЛНР» та «ДНР» особливого статусу в межах України.

Разом із цим прихильниками відокремлення територій, зайнятих «ЛНР» та «ДНР» від України задля миру на Донбасі виступають  9,8%.

7,2% вважають, що слід амністувати всіх тих, хто брав участь у бойових діях на Донбасі, 7,1% вважають необхідним припинення фінансування територій в частині виплат заробітних плат і пенсій, зайнятих «ЛНР» та «ДНР» .

Також 6,6% вважають, що слід відмовитись від перспективи членства в НАТО, щоб на Донбасі встановився мир.

Опитування проводилося з 19 по 25 травня в усіх регіонах за винятком Криму та окупованих територій Луганської і Донецької областей. Опитано було 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Відео з презентації:

Top