Події
Перегляди: 2102
12 вересня 2012

Третина українців не довіряють безпартійним кандидатам в депутати

Належність до якоїсь партії кандидатів-мажоритарників на виборах-2012 важлива лише для третини населення України. При цьому кожен п'ятий виборець не пов'язує кандидата і партію.

Про це заявила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, посилаючись на дані соцдослідження. Так, голосувати за кандидата, який представляє партію, що підтримує виборець, планують 34% опитаних. Разом з тим 24,5% респондентів братимуть партійність до уваги, 20,3% вважають, що голосування за кандидата і за партію - речі не пов'язані. Разом з тим 20,7% не мають певної думки з цього приводу. Найбільше схильні проголосувати за представника обраної партії виборці "Батьківщини" (53%), Партії регіонів (49%), "Свободи" (48%), КПУ (43%) і менше - "УДАРу" (36%) та Партії Наталі Королевської "Україна - вперед!".

Як зазначив керівник соцслужби Ukraine Sociology Service Олександр Вишняк, "партійність буде мати набагато більшу значимість, ніж на парламентських виборах 1998 і 2002 років". За словами Вишняка, на попередніх виборах за мажоритарною системою 40% кандидатів-переможців були безпартійними. "Зараз такого не буде. Максимум в парламент потрапить 20-25% самовисуванців, а може й менше. Перемагати будуть "партійщики", - заявив експерт. Дослідження проведені Фондом "Демінціатіви" спільно з Центром ім. О. Разумкова з 10 по 15 серпня 2012 року, опитано 2009 респондентів у всіх регіонах України віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024