Події
Перегляди: 1819
12 вересня 2012

Третина українців не довіряють безпартійним кандидатам в депутати

Належність до якоїсь партії кандидатів-мажоритарників на виборах-2012 важлива лише для третини населення України. При цьому кожен п'ятий виборець не пов'язує кандидата і партію.

Про це заявила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, посилаючись на дані соцдослідження. Так, голосувати за кандидата, який представляє партію, що підтримує виборець, планують 34% опитаних. Разом з тим 24,5% респондентів братимуть партійність до уваги, 20,3% вважають, що голосування за кандидата і за партію - речі не пов'язані. Разом з тим 20,7% не мають певної думки з цього приводу. Найбільше схильні проголосувати за представника обраної партії виборці "Батьківщини" (53%), Партії регіонів (49%), "Свободи" (48%), КПУ (43%) і менше - "УДАРу" (36%) та Партії Наталі Королевської "Україна - вперед!".

Як зазначив керівник соцслужби Ukraine Sociology Service Олександр Вишняк, "партійність буде мати набагато більшу значимість, ніж на парламентських виборах 1998 і 2002 років". За словами Вишняка, на попередніх виборах за мажоритарною системою 40% кандидатів-переможців були безпартійними. "Зараз такого не буде. Максимум в парламент потрапить 20-25% самовисуванців, а може й менше. Перемагати будуть "партійщики", - заявив експерт. Дослідження проведені Фондом "Демінціатіви" спільно з Центром ім. О. Разумкова з 10 по 15 серпня 2012 року, опитано 2009 респондентів у всіх регіонах України віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.
 

Останні новини з категорії Події

Приклади об’єднання в історії України – це історії перемог

Олексій Гарань взяв участь у роботі Національного круглого столу з нагоди Дня Соборності України, проведеного під егідою Київського безпеков...
23 січня 2022

Олексій Гарань – серед «30 зірок України» за визнанням Американсько-українського фонду

Американсько-український фонд назвав «30 зірок України», які мають значні досягнення у промоції України у світі.
6 січня 2022

Нудно не було. Експерти підбили підсумки 2021 року

З пресконференції «Новорічні сподівання і несподіванки: з якими почуттями і думками українці проводжають старий і зустрічають Новий рік»
4 січня 2022

У Дніпрі презентували результати опитування про те, що українці знають та думають про права людини

21 грудня у Дніпрі відбулося представлення результатів третьої хвилі опитування «Що українці знають та думають про права людини»
26 грудня 2021