Події
Перегляди: 2329
22 вересня 2012

Телебачення – найпопулярніше в Україні джерело інформації про вибори

Більшість потенційних виборців отримують основну інформацію про учасників виборчої кампанії та її перебіг за допомогою телебачення. Такими є підсумки комплексного дослідження, проведеного за участі фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

«Абсолютним лідером виборчих перегонів є телебачення. Всі інші засоби масової інформації навіть близько не стояли. Зараз вибори робить телебачення», – заявила директор фонду Ірина Бекешкіна, підбиваючи підсумки соціологічного опитування, а також моніторингу ЗМІ на предмет якісного інформування та рівного доступу.

Згідно з результатами опитування, в якому взяли участь близько 2 тисяч респондентів, безумовним лідером виборчої кампанії є телебачення – 46% населення отримує інформацію про партії та їхню діяльність із телеканалів. На другому місці преса (23%), а на третьому – телереклама (22%). До інформації на радіо дослухаються 9% респондентів, інтернету довіряють 8%.

Голова комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев також презентував інфографіку балансу медійних та електоральних симпатій на провідних українських каналах. Згідно з даними моніторингу, найкраще балансу дотримуються «5-й канал» та «Новий канал», а найгірше – Перший національний.

Олександр Чекмишев також наголосив, що якщо різниця між електоральними й медійними симпатіями буде й далі зростати, то це буде фактичним порушенням меморандуму «Відкриті новини заради чесних виборів», який 19 вересня підписали провідні загальнонаціональні канали.

Радіо Свобода

Останні новини з категорії Події

Важливо бачити тенденції, а не просто фіксуватися на цифрах соціологічних опитувань – Олексій Гарань

Олексій Гарань, науковий радник Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, долучився до дискусії про очікування українців від вступ...
26 червня 2025

Переслідування жінок-активісток в Україні – радше норма, ніж виняток – Алла Бєлошенко про реальний стан безпеки активісток

Алла Бєлошенко представила дані опитування, що демонструють, з якими загрозами стикаються жінки-активістки в Україні
19 червня 2025

Соціологи порівняли стійкість України та Швеції перед зовнішніми загрозами – презентація даних і експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Стійкість, оборона, безпека: погляд України та Швеції»
22 травня 2025

Свобода, демократія, патріотизм – головні цінності українців та шведів

У Києві відбувся круглий стіл соціологів та експертів «Роль громадянського суспільства та соціального капіталу в громадянській підготовлено...
9 квітня 2025