Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Така доля соціологів – хтось завжди невдоволений результатами – Олексій Гарань

Олексій Гарань, професор політології НаУКМА, науковий радник  Фонду «Демократичні ініціативи», в ефірі Radio NV прокоментував нещодавнє  соціологічне опитування КМІС щодо довіри та недовіри до президента Зеленського та пояснив, від чого залежать вподобання українського суспільства. В інтерв'ю також йдеться про інтерв'ю Зеленського  Лексу Фрідману і про те, яких помилок він у ньому припустився, про прес-конференцію Дональда Трампа з критикою Джо Байдена,  плутанину в його голові щодо членства України в НАТО, Канади, Гренландії та Панамського каналу, а також про те, до яких ризиків може призвести його риторика.

Коментуючи нещодавнє опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке показало, що, незважаючи на значне падіння довіри, баланс довіри/недовіри до президента Зеленського залишається позитивним на рівні +13%, науковець висловив своє невдоволення тим, як поважний соціологічний центр, який протягом багатьох років демонструє професіоналізм і незалежність, став об'єктом звинувачень у фальсифікаціях.

«Звісно, такі цифри не сподобалися опозиції. Але я був особливо обурений, коли почув від одного відомого опозиційного політолога на дуже опозиційному каналі, що КМІС "під тиском був змушений домалювати" результати.  Така доля соціологів – хтось завжди невдоволений результатами. Але не шляхетно, м'яко кажучи, кидати звинувачення на адресу респектабельних соціологічних центрів», – наголосив Олексій Гарань.

Він нагадав, як під час вікопомного екзит-полу на виборах 2004 року, який проводили спільно КМІС, Центр Разумкова та Фонд «Демократичні ініціативи», соціологи не піддалися тиску та підкупу.

«Це і є показник довіри до їхньої роботи, на відміну від деяких інших центрів. Я вже не кажу про нові, які ще мають довести свою репутацію і не ставити некоректних, маніпулятивних запитань», – акцентував політолог. За його словами, такі питання потрібно обговорювати ширше, особливо у контексті етичності опитувань та маніпулятивних технологій у соціології.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Останній Рамштайн Байдена та чому Європа не хоче миротворців на війні в Україні коментар Тараса Жовтенка

Тарас Жовтенко про останню зустріч Рамштайн за каденції Джо Байдена, заяву Зеленського в Німеччині щодо розміщення іноземних миротворців в У...
13 січня 2025

Які уроки з досвіду Ліги Націй може засвоїти ООН? – Олексій Гарань про історичні паралелі

Про проахунки Ліги Націй і як ООН може уникнути тих самих помилок – в інтерв'ю Українському радіо розповів Олексій Гарань
13 січня 2025

Росія загнала себе в міжнародну правову пастку — Тарас Жовтенко про участь у війні солдатів із КНДР

Тарас Жовтенко прокоментував застосування Росією північнокорейських солдатів у війні проти України
12 січня 2025

105-річниця Ліги Націй: (3)УНР та «ізоляціонізм» США

Які уроки нинішня ООН може засвоїти з історія Ліги Націй, нагадує Олексій Гарань
10 січня 2025