Олексій Гарань
політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 315
16 листопада 2018

Світова спільнота шанує українців, які загинули під час Першої світової війни, і визнає Україну в сучасній системі безпеки

11 листопада, в Парижі відбулися урочистості, присвячені 100-річчю закінчення Першої світової війни. Саме у Франції був підписаний договір про припинення бойових дій.

Запрошення президента України Петра Порошенка на церемонію, присвячену 100-річчю від дня закінчення Першої світової війни, яка відбулася 11 листопада в Парижі, свідчить про визнання України в світовій історії. Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів професор Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи»  Олексій Гарань, який у неділю, 11 листопада, о 17.30 перебував у канадській столиці Оттаві на інший церемонії вшанування пам'яті загиблих у Великій війні.


Так, за словами історика, це запрошення говорить про те, що світова спільнота визнає Україну і шанує також українців, які боролися і загинули під час Першої світової війни.

«Це сторіччя, яке зараз вшановується, –  це повага загиблим. І саме той факт, що Україна запрошена – це дуже важливо. Тому що  українці тоді воювали і як в складі Російської імперії, так в складі  Австро-Угорської імперії. Запрошення України на це свято важливе ще й у контексті того, що Путін постійно твердить, що Росія всюди перемагала  і могла б це зробити без України. Таке ж запрошення засвідчує і ту роль, і  ті жертви, які несла саме Україна під час як Першої, так і Другої світової війни», –  вважає Гарань.

Крім того, за словами експерта, запрошення свідчить про визнання України в сучасній системі безпеки.

«Ця церемонія використовується для того, щоб привернути увагу до тієї ситуації, яка відбувається зараз, до проблем безпеки. У цьому контексті запросити Путіна і не запросити Порошенко – це було б неправильно з точки зору сучасності», – додає він.
 

Крім цього, Олексій Гарань, перебуваючи на церемонії в Канаді, зазначив, що канадці вшановують загиблих не один день, а тиждень.

«Мене вражає, що люди одягають символічні червоні маки не тільки в день, коли згадують загиблих. Це починається за тиждень. І це дуже вражає. Це для нас певний досвід, що ми теж можемо згадувати наших загиблих не один день, а кілька днів або тиждень»,  – каже експерт.


 

Оригінал: Сегодна.ua

 

 

Top