Події
Перегляди: 295
18 березня 2021

Стажерки «Демініціатив» опановували ази журналістики та комунікації на тренінгу Фонду

12 та 13 березня у м. Києві відбувся тренінг для стажерок «Демініціатив». Два дні поспіль студентки опановували базис, важливий для кожної публічної людини. Говорили про основи комунікації, побудову матеріалів та журналістські стандарти. Мета семінарів – підвищення обізнаності у сфері медіа, зокрема того, що стосується професійної етики, розвиток навичок написання текстів та виступів перед аудиторією.

Лекторами стали викладачі Інституту журналістики КНУ імені Шевченка – Юрій Горбань, Олександр Чекмишев та Артем Захарченко. Вони акцентували увагу на практичних завданнях та знаннях, ілюстрували свої матеріали життєвими ситуаціями.

«Найбільше сподобалась інформативність тренінгу. Не було сухої теорії. Незважаючи на обмежену кількість часу нас ознайомили з основами журналістики та надали корисні практичні знання», – поділилась Софія Голубцова.

Формулою успішної комунікації поділився Юрій Горбань.  На прикладі кожної з стажерок, він розбирав правила зовнішнього вигляду для людини, яка з’являється на екрані. Розповідав, як важливо, щоб ніяка деталь не відволікала від суті слів мовця, які кольори в одязі слід та не слід обирати для зйомки. Під його керівництвом дівчата виконали комплекс мовленнєвих вправ для розвитку голоса та дикції.

Темою лекцій Олександра Чекмишева була діяльність ЗМК, журналістські стандарти та жанри. Про цей блок Єлизавета Хомовська зазначила: «Про журналістські стандарти я знала доволі побіжно з попереднього стажування, а тепер змогла все розкласти по поличках. Навіть наочно побачила їхню дію на справді цікавих прикладах». Пан Олександр також розповідав про «7 китів якісного рерайта»: правила наближення інтересів, олюднення інформації, якості мови і формотворчості, використання цифр, подання події як історії та правило перевернутої піраміди.

Про написання новин, їхнє сприйняття в онлайн-медіа та кросплатформність комунікації вів бесіду Артем Захарченко. Він також  запропонував стажеркам осучаснити одну новину з старих газет радянської доби. На прикладі шпальт часів Союзу лектор продемонстрував різницю між ними та сучасною журналістикою незалежної України. Крім того, він детально розібрав питання маніпуляцій: які є способи впливу на нашу свідомість, їхні прояви у медіа та як від цього захиститися.

Це був перший із серії тренінгів для підвищення кваліфікації, які проводитиме Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва для своїх стажерок, які беруть участь у роботі Фонду в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Олександра Ладиченко, стажерка ДІФ

Останні новини з категорії Події

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва продовжує конкурс дослідницьких робіт для молодих аналітиків/-инь з регіонів

Цей конкурс для тих, хто розуміє місцевий контекст своїх громад, прагне підвищити свій профрівень та донести рекомендації до зацікавлених ст...
30 березня 2021

Людина, соціологиня та громадська діячка – у Києві вшанували пам’ять Ірини Бекешкіної

Експерти-соціологи, громадські активісти та представники медіа поділилися своїми спогадами про діяльність та особистість Ірини Бекешкіно...
24 березня 2021

Довіра до результатів соціологічних досліджень

Презентація Володимира Паніотто на вшанування пам'яті Ірини Бекешкіної
22 березня 2021

В Україні запровадять стипендію імені Ірини Бекешкіної для молодих соціологинь

Стипендія з'явиться в межах ініціатив на вшанування пам’яті Ірини Бекешкіної.
20 березня 2021