Стає зрозуміло, чому Росія врешті погодилася на зустріч в Нормандії

Коментарі
Перегляди: 1794
20 листопада 2019

«Знову доводиться  коментувати підготовку Норманді на основі «роз’яснень» російської сторони», – пише на своїй сторінці у Facebook політаналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна.

«Якщо за словами Вадима Пристайка, драфт спільного документа для затвердження 9 грудня у Парижі є обережним, не несе кардинально нічого нового і начебто висловлює загальну підтримку Мінським домовленостям, то Олексій Чеснаков (директор російського Центру політичної кон'юнктури,  який входить в оточення помічника президента РФ Владислава Суркова – ред.)  та інше джерело російського Інтерфаксу кажуть про рамковий документ, в якому за основу врегулювання приймається формула Штайнмаєра і ніякого безумовного і негайного контролю над кордоном», – констатує аналітикиня.

Якщо це так, і навіть нинішній драфт вже містить закріплення формули «Ш» вже на рівні глав держав, то стає зрозуміло, чому Росія врешті погодилася на зустріч, зауважує Марія Золкіна

«Було очевидно, що коли для Президента Зеленського відсутність жодної домовленості 9 грудня була небажаною, але не катастрофічною, то  для Кремля йти на саміт без впевненості, що вони просунуться вперед зі своїми вимогами, було вкрай неприйнятно», – стверджує експертка.

Як розуміти два різні трактування наявного драфту цього комюніке українською стороною і російською, – запитує Марія Золкіна. Та, власне, аналітикиня має щодо цього свої міркування – на жаль, більше підстав вважати, що російське пояснення більш близьке до реальності.