Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 299
24 лютого 2025

«США приперли росіян до стінки». На що розраховує РФ і як Путін сподівається «обкрутити Трампа» на зустрічі тет-а-тет — Тарас Жовтенко

Оригінал  —  NV

Як Росія реагує на заяви і дії президента США Дональда Трампа та представників його команди й до чого готується агресор, в етері Radio NV розповів Тарас Жовтенко, безпековий аналітик  Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

З одного боку, ми бачимо, що вся російська пропаганда продовжує странно вилизувати Дональда Трампа і говорити про те, який він чудовий лідер, як він гарно ставив всіх на місце — і європейців, і українців, і всіх поспіль, і от «з росіянами говорять на рівних, росіян чують, сприймають їхню аргументацію». Загалом «Дональд — молодець».

Але при цьому російський диктатор [Володимир Путін] раптом згадує про [ракету] Орешник і про температуру сонця на цьому Орешнику.

Очевидно, що це, з одного боку, ще один копняк по європейцях — навздогін тому, що вже встиг роздати Дональд Трамп. Але, з іншого боку, ми розуміємо логіку росіян: коли вони тягнуться або до Орешника, або до червоної кнопки, то це означає, що справи для них йдуть не так добре, як можливо вони б хотіли.

Підсумовуючи, [враховуючи] оці заяви Білого дому про те, що на наступному тижні може щось таке статися, що принаймні буде сприяти припиненню вогню на лінії фронту, думаю, що у росіян починає виникати певне занепокоєння. Тому що, очевидно, вони домовилися про якісь, певні параметри, за яких російська сторона буде готова піти на припинення вогню, якщо США зроблять низку кроків.

І от, мабуть, що США старанно ці кроки роблять. І росіяни відчувають, що на припинення вогню все-таки треба піти. І зараз, найімовірніше, Кремль шукає якийсь вихід з цієї ситуації — як зманеврувати так, щоб всіх налякати, і зрештою зірвати ті домовленості, яких було досягнуто.

Тому що тут ще є цікавий нюанс. Була інформація про те, що на 25 лютого мала бути запланована ще одна, наступна зустріч між російською і американською делегацією у Ер-Ріяді, [Саудівській Аравії]. А тепер, згідно з заявою одного з заступників російського так званого міністра закордонних справ [Сергія] Лаврова — є такий Сергій Рябков, який сказав, що ніякої зустрічі в Ер-Ріяді не буде 25 лютого. Попри те, що вона була так широко анонсована.

Очевидно, для росіян зараз складається вся ситуація так, що їх приперли до стінки, вони, дійсно, мали би бути змушені щось робити. І вони зараз шукають варіант, як з цього глухого кута себе витягнути — нічого не робити, але при цьому спробувати не зіпсувати своїх відносин з новою американською адміністрацією.

[Якщо РФ порушить обіцянки, який на них буде вплив?]

Насправді в росіян трошки непроста ситуація. Я погоджуюсь, що загалом росіянам все одно. Але вони мусять дочекатися особистої зустрічі Путіна і Трампа. Дуже багато надій насправді оточення російського диктатора покладає на те, що він з своїм умовним професійним бекграундом повторить Гельсінкі 2018 року. Тобто він обкрутить Трампа на особистій зустрічі, тет-а-тет так, що далі вже можна буде брати його голими руками.

Поки цієї зустрічі немає, поки вона не проглядається, росіяни все-таки мусять бути обережними, тому що зрештою Трамп теж розуміє, що для Путіна особисто важлива ця зустріч з ним. І Трамп може в будь-який момент або відмовитися, або її переносити безкінечну кількість часу.

Останні новини з категорії Коментарі

Попри спроби Путіна вийти з міжнародної ізоляції, вона все ж залишається – Олексій Гарань

Чому російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС, як українці сприймають демократію та авторитаризм і ставляться до тривал...
30 червня 2025

РФ офіційно дозволено все. Як війна на Близькому Сході вплине на Україну – Марія Золкіна

Марія Золкіна поділилася своїми думками про наслідки атаки США на ядерні об'єкти Ірану для світу загалом і для України зокрема
26 червня 2025

Від спротиву до партнерства: як трансформується громадянське суспільство України та Швеції

Денис Решетіло про те, як змінювалася співпраця громадянського суспільства з державою в Україні та Швеції в умовах різного історичного й без...
24 червня 2025

Чому конфлікт на Близькому Сході грає на руку Кремлю – Тарас Жовтенко

США зробили фундаментальну помилку. Чому Китаю вигідно те, що наробив Трамп? пояснив Тарас Жовтенко
24 червня 2025