Петро Бурковський

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 318
18 березня 2021

США може перейти від санкцій покарання до санкцій упередження. Росія може бути не готовою до такого повороту

Сполучені Штати Америки ухвалили  рішення ввести низку нових санкцій щодо Російської Федерації через отруєння опозиційного політика Олексія Навального. І планують також ввести за втручання в свої вибори. Про що свідчать ці тенденції і чи  будуть вони тривалими  – свою думку Коментарям висловив  аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Петро Бурковський. 

Як він зауважив,  якщо говорити про нові американські санкції в принципі, варто звернути увагу на нещодавню статтю Стівена Пайфера.

«Колишній дипломат і посол в Україні закликає адміністрацію Байдена виробити певні принципи санкційної політики щодо Росії, оскільки їх колишнє застосування мало обмежений ефект. Зокрема, Пайфер закликає накладати санкції, щоб запобігти  небажаній або ворожій поведінці Росії щодо інтересів США. Тобто, не карати, а упереджувати», — наголосив Петро Бурковський.

На його думку, з огляду на це,  цікаво розглянути оголошені, але ще не введені санкції за спроби Росії вплинути на американські вибори.

«Якщо це — попередження, а на покарання за кампанії 2016 і 2020 року, то удар буде завдано по можливостях російських ІТ-компаній, які мають стосунок до російської держави (їх очолюють, в них працюють, або ними володіють колишні співробітники розвідки, оборонки; або компанії виконують держпідряди), працювати з західними партнерами. Інакше кажучи — буде удар по комерційних інтересах Росії в кіберпросторі та ІТ-технологіях, — пояснює аналітик. — Адже саме в цій сфері Росія завдала американським виборам найбільшої шкоди».

А ось санкції щодо Навального — це скоріше «традиційні» санкції покарання, які відрізають Росію від певних сучасних технологій у хімічній галузі, вважає Петро Бурковський.

«Тут простіше: якщо Кремль, з часом, відмовиться від помсти Навальному і пом'якшить покарання, випустить його, тоді частина цих санкцій може бути знята. Але лише частина, тому що навряд чи Кремль розслідує отруєння Навального, тобто, свої власні дії», — зазначає аналітик.

Повний текст статті: Коментарі

Автор: Ольга Чародій, Колаж: Д. Романюк/Comments.ua