Спалахи насильства у регіонах позначаються на громадській думці населення

Коментарі
Перегляди: 629
15 грудня 2018

Спалахи насильства у регіонах позначаються на громадській думці населення, переконана директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" журналістом з Богданом Буткевичем, де було представлено нещодавні результати  опитування громадян про те,  що  вони знають про права людини,  вона зазначила, що зараз спостерігається зростання песимістичного настрою в українців, проте все-таки визначальною емоцією людей, коли вони думають про майбутнє України є надія. 

"Коли людей оточує насильство, воно дуже змінює їхні цінності та пріоритети, а також громадську думку. Щодо ставлення до застосування тортур  під час бойових дій на Донбасі, то цифра  досить висока, Це майже 10%, хто вважаєь, що тортури можуть бути виправдані, бо це адекватна відповідь на такі ж дії ворога", — зазначила Ірина Бекешкіна.

Вона зауважила, що спалахи насильства у регіонах відбиваються на громадській думці населення.

"Якщо взяти до уваги південь України, там цей відсоток ще вищий. Взагалі найвищий відсоток тих, хто вважає, що можна виправдати застосування тортур це на Півдні, а не на Донбасі. Можливо, це пов’язано з процесами, які відбуваються в цьому регіоні, наприклад, з нападами на активістів. Очевидно, що такий спалах насильства не може не відбиватися на громадській думці населення цих регіонів", — прокоментувала Бекешкіна.

Ірина Бекешкіна додала, що "ми спостерігаємо в українців зростання песимістичного настрою. Але все-таки визначальною емоцією людей, коли вони думають про майбутнє України є надія. Вони сподіваються, але для цього потрібно щось робити, щоб суспільство змінювалось на краще, а українці часто є пасивними, і це також показує наше дослідження".

Нагадаємо, до Міжнародного дня прав людини, який відзначали 10 грудня,Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва у співпраці з Центром інформації про права людини зробив дослідження "Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (протягом 2016—2018 років)". Дослідження показало, що свобода (86%), справедливість (70%) та безпека (67%) — це основні цінності для українців, але при цьому рівень толерантності досить низький.

Повний запис програми:

 

 

Оригінал:  Українське радіо

Top