Події
Перегляди: 2639
24 квітня 2017

Соціологія і міжнародна політика

Про те, яку роль відіграють соціологічні дослідження у формуванні міжнародної політики, під час пленарного засідання конференції «Україна і світ» Київського університету культури розповіла директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Соціолог виокремила три основні напрями  цього впливу. Перший  – це вимірювання зовнішньополітичних орієнтацій населення. Якщо раніше, до агресії Росії можна було говорити про відносну рівноправність  «західного» і «східного» векторів зовнішньополітичних орієнтацій українців, то зараз східний вектор обвалився, і Україні залишився один шлях – інтеграція до європейської спільноти.

Другий напрям впливу соціологічних досліджень на зовнішню політику не такий очевидний  – це розуміння можливих реакцій населення на ухвалення тих чи інших рішень. Зокрема, наприклад, це прийнятність чи неприйнятність певних пропозицій щодо подолання  збройного  конфлікту на Донбасі. Наші західні партнери мають зрозуміти, що для більшості українців зовсім неприйнятними є ті вимоги, які висуває російська сторона – вибори на неконтрольованих Україною територіях Донецької та Луганської області, «особливий статус» цих територій із його фіксацією в Конституції, формування правоохоронних органів на цих територіях з місцевих мешканців, особливі економічні стосунки з Росією тощо.  За такого негативного ставлення до цих заходів у громадській думці, очевидно, що вони не можуть бути ухвалені.

Третій напрям впливу соціологічних досліджень – це участь України у міжнародних порівняльних дослідженнях, що дозволяє зрозуміти, наскільки країна відрізняється і у чому саме від розвинених європейських демократій. Як засвідчує низка досліджень – це насамперед ставлення до тих державних структур, які мають забезпечувати верховенство права та високі показники боротьби з  корупцією.  Очевидно, що без серйозних реформ у цій царині європейська інтеграція України неможлива.

Останні новини з категорії Події

Свобода, демократія, патріотизм – головні цінності українців та шведів

У Києві відбувся круглий стіл соціологів та експертів «Роль громадянського суспільства та соціального капіталу в громадянській підготовлено...
9 квітня 2025

Для Росії вплив на вибори в країнах Європи – частина ширшого геополітичного задуму – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко взяв участь в експертній дискусії “Європейська інтеграція України крізь призму виборів у країнах ЄС”
2 квітня 2025

Як війна вплинула на жінок-активісток в Україні: презентація результатів дослідження

Центр прав людини ZMINA спільно з "Демініціативами" презентували результати соціологічного дослідження про ризики, з якими стикаються жінки-...
9 березня 2025

Свобода, безпека, добробут: що українці цінують найбільше під час війни – експертне обговорення

Тези з презентації соціологічного дослідження «Свобода, безпека, добробут. Думка українців під час війни»
24 лютого 2025