«Штатні параноїки ФСБ все зрозуміли». Як російські спецслужби розпочали «тарганячі перегони» на фоні витоку документів у США
Російські спецслужби спочатку підігравали пропаганді у питанні витоку документів Пентагону, допоки не зрозуміли, що публікація документів показала рівень проникнення розвідки США у Кремль, розповів Radio NV Тарас Жовтенко, експерт з міжнародної безпеки Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва.
«Головна причина цих „тарганячих перегонів“ в російських спецслужбах полягає в тому, що в першу чергу російська контррозвідка шокована тим, наскільки вся система прийняття рішень в Російській Федерації, що називається, як на долоні в американських опонентів. Після витоків секретних документів Пентагону стало зрозуміло, що американська розвідка проникла практично на всі рівні, крім найвищого і вузького кола [у Кремлі]. Але все, що нижче — воно для американської розвідки і для союзників [відомо]», — сказав експерт.
На його думку, витік документів американських відомстві показав, що Вашингтон отримує оперативно інформацію фактично про усі рішення, які приймаються у Москві.
«Цей витік, він як ніякий інший підкреслив те, що насправді Сполучені Штати отримують інформацію про те, які рішення приймаються: починаючи від якихось глобальних, закінчуючи тими, по яких об'єктах на території України і чим будуть бити», — додав він.
За словами Жовтенка, російська пропаганда спочатку намагалася подати цю історію як власний тріумф, але доволі швидко стало зрозуміло, що у витоку багато негативної для РФ інформації.
«І зрозуміло, що такі матеріали не могли не викликати занепокоєння у „штатних параноїків“ російських спецслужб і зрозуміло, що росіяни почали носитися з цими документами і що вони нібито „підтверджують“ все те, що говорила російська пропаганда. Вони намагалися з цього зробити пропагандистську історію, але вони дочитали до того місця, де їм стало зрозуміло, що це насправді Штати дали зрозуміти російському режимові, що він „просвічений рентгеном“ практично наскрізь. І тепер російська пропаганда зробила розворотом на 180 градусів», — розповів аналітик.