Коментарі
Перегляди: 426
18 січня 2018

Руслан Кермач: Коливання в громадській думці щодо НАТО триватимуть, головне – сформувати загальнонаціональний консенсус щодо підтримки Альянсу

Більшість населення –  38,5% – вважає, що найкращим варіантом гарантування безпеки для України був би вступ до НАТО. Таку цифру Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерів оприлюднив наприкінці 2017 року. Однак ця цифра дещо розчарувала євроатлантистів, які ще влітку констатували підтримку євроатлантичного курсу в країні на рівні 47%.

Під час  круглого столу «Україна–НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події», який відбувся 17 січня 2018 року в Укрінформі,  політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Руслан КЕРМАЧ пояснив, що  це відбулося внаслідок  методологічної  правки, яку соціологи внесли в опитування, додавши до варіантів  гарантування  безпеки для України опцію «військовий союз із США».

 «Ми проводимо моніторинг цього питання і   розглядаємо гіпотетичні опції, щоб отримати найкращий зріз громадської думки про те, які імовірні  варіанти і механізми гарантування безпеки для України  були б найкращими, – зауважив політичний аналітик. –  І цього разу ми включили нову опцію – «військовий союз із США», яка набрала  5% підтримки. Так, вступ до НАТО підтримує  38,5%   громадян. До того ж є вагомі підстави вважати, що прихильники «військового союзу зі США» насправді є частиною цієї коаліції проатлантично налаштованого  сегменту громадян. Якщо їх сумувати, то число прихильників  євроатлантичного курсу  сягатиме вище 40%».

Руслан Кермач нагадав, що  коливання  в громадській думці щодо підтримки НАТО тривають,  цей показник підтримки дещо падав, а потім зростав і в  2014 році, і в 2015-му. Тому треба розуміти, що такі коливання і надалі відбуватимуться, й на них не треба зважати. Ключовим і пріоритетними завданням має стати  формування стійкого –  і на 2018 рік,  і надалі – загальнонаціонального консенсусу  щодо підтримки  НАТО, наголосив політичний аналітик,  аргументувавши: «Це буде найкращою гарантією того, що питання НАТО не стане «розмінною монетою  в ході  передвиборчої кампанії, коли розгорнеться  «ярмарок обіцянок»  і атлантична тема може  знову бути витягнута із «колоди»  політичних спекуляцій.

Стійка підтримка  курсу на членство в НАТО – це також гарантія того, що  в ході наступних електоральних циклів і зміни політичних еліт не відбудеться  ревізії  цього зовнішньополітичного курсу, наголосив експерт.

Він переконаний –  щоб реформи мали сталість і тяглість у довгостроковій перспективі має бути сформований сталий консенсус політичних еліт,  суспільства і влади щодо  реалізації цього зовнішньополітичного курсу.

Top