Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 448
26 січня 2024

Російські загарбники обстрілюють Україну ракетами з конвеєра. В якому стані можуть бути запаси Росії – своїми припущеннями поділився Тарас Жовтенко

Після одного з останніх ракетних  обстрілів України в пошкодженому будинку Києва виявили нездотоновану бойову частину ракети Х-101. Вона була виготовлена наприкінці 2023 року. Сапери ліквідували бойову частину ракети, а експерти припускають, що росіяни почали атакувати  Україну ракетами, які щойно вийшли з конвеєра. Таку думку, зокрема, 24 каналу висловив Тарас Жовтенко, безпековий аналітик Фонду «Демокрвтичін ініціатви» імені Ілька Кучеріва.

«Щоб зробити правильні висновки, треба насамперед зрозуміти загальну картину, – зазначив аналітик. –  Наприклад, треба розуміти, що в окупантів відбувається загалом з логістикою, зокрема, як забезпечується підвезення ракет для їх подальшого використання.  Можливо, їм було швидше підготуватися до цієї ракетної атаки, застосувавши свіжі ракети, які були щойно випущені, аніж шукати їх по резервах й організовувати доставку».

Як відзначив Тарас Жовтенко, не менш важливо знати, що відбувається із виробництвом та запасами. За даними, які озвучувала українська розвідка наприкінці 2023 року, росіяни вже дуже близько підійшли до 30% свого недоторканного запасу. Згідно з військовими протоколами Росії, близько 30% ракет мають залишатися недоторканними в будь-якому випадку.

«Питання полягає в тому, чи були ці протоколи проігноровані, чи виконані. Якщо окупанти ігнорують ці протоколи, то зрозуміло, що запасів уже дуже мало. Однак якщо цих протоколів ворог дотримується, то тоді ракетні запаси Росії залишаються в межах, які визначені російськими військовим доктринами. Відповідно спершу використовуються ракети, які сходять з конвеєра», – мовив Жовтенко.

За його словами, на жаль, ми володіємо неповною інформацією, але певні припущення можна зробити. У будь-якому випадку, це свідчення того, що ракетних запасів в руках російських генералів набагато менше, аніж їм хотілося й було б для них комфортно.

«Якщо в росіян є пряма залежність, тобто те, що сходить з конвеєра відразу летить по цивільних об'єктах на території України, то це означає, що запасів у противника замало для вільного використання або ж Росія невпевнена в якості ракет, які перебувають в резерві», – додав експерт з міжнародної безпеки.

За повідомленнями речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, дуже багато ракет під час останніх російських атак не долітали до цілей. Тут є два варіанти: або українська РЕБ добре працює, або з російськими ракетами проблеми.

«Якщо цілі, які не долетіли, це ракети старого виробництва, то це означає, що з резервами в них насправді все набагато гірше не тільки за кількістю, а й за якістю. Якщо це ракети нового виробництва і вони теж не долітають, то це ще кращі новини, тому що навіть спроба російського ВПК наздогнати кількісні потреби натикається на бар'єр низької якості», – підсумував Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

«Крок назад адміністрації Байдена». Втретє Іран буде готовий до ескалації, застосовуючи ядерну зброю — Тарас Жовтенко

Тактика «уникнення ескалації» — це крок назад адміністрації США, вважає Тарас Жовтенко
16 квітня 2024

Законопроєкт про мобілізацію з'явився із запізненням і не вирішує глибинних проблем, що стоять перед Україною – Петро Бурковський

Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи", прокоментував виданню The New York Times ухвалення нового закону про мобілізац...
15 квітня 2024

В перемогу вірять 83% опитаних українців, проте часові рамки зміщуються – Олексій Гарань

Олексій Гарань прокоментував нещодавні результати опитування Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумк...
12 квітня 2024

Чи реально знайти і привезти в Україну 25 систем Patriot та чим їх прикрити – Тарас Жовтенко

Де взяти 25 систем Patriot, чи підійдуть їхні аналоги і як поява F-16 змусить росіян трансформувати свою тактику, прокоментував Тарас Жо...
9 квітня 2024