Росія вийшла з «перемир’я». Що далі?

Коментарі
Перегляди: 380
3 березня 2021
Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Росія вийшла з «перемир’я», оголосивши про це через рупор «ДНР». У своїй екстреній заяві так звана народна міліція «республіки» дозволила собі від сьогодні відкривати вогонь по українських військових «на випередження». Політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна  на своїй сторінці у Facebook зазначила, що власне, режим перемир’я  бойовиками «ДНР» постійно порушувався і без цього і  така заява була цілком очікувана:

– На фоні антиросійських санкцій (тобто, проти Медведчука) від РНБО, а також вже абсолютно очевидного запуску плану Б – перегляду Мінських угод – це було питанням пару тижнів.

Якщо до цього Україна ще грала в дипломатичну гру з обережними пропозиціями переглянути Мінськ, то санкції проти Медведчука були відвертим розворотом від цих ритуальних танців навколо забаганок Росії. І продовжувати грати в перемир’я просто не має для Москви більше жодного сенсу. Домовленості не буде, Україна на вимоги РФ не пішла, а режим тиші Росії був потрібний винятково для цього».

Чи розуміли це на Банковій, для якої перемир’я було ключовою перемогою? Вочевидь, так, але глухий кут в переговорах якраз і розв’язав Зеленському руки для санкції і подальшого наступу на російські інтереси.

Ну і головне: в цій ситуації Зеленському насправді навіть зручно, що перемир’я завершилося з подачі Росії. Це позбавляє його необхідності робити складний вибір: самому заявляти про зрив режиму тиші, хоча це була його мета, чи далі мовчати, але наражатися на критику українського суспільства.

Одним словом, сталося те, що мало статися.

Що далі ? Ескалації повномасштабної не буде – вона Росії не потрібна і нічого не принесе. Але загострення рівня 2016-2018 рр.– так, цілком варто очікувати.

Мінська ТКГ далі безрезультативно зустрічатиметься, а про Норманді лідерів – можна забути.