Марія Золкіна

Голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів", дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук 

Коментарі
Перегляди: 1755
17 серпня 2024
Read this article in English

Росія більше не є недоторканною ні для України, ні для її західних партнерів – Марія Золкіна

Наступальна операція Збройних сил України в Курській області має як геополітичні, так і деякі військові наслідки для перебігу російсько-української війни. Про це заявила Марія Золкіна, голова напряму «Регіональна безпека і дослідження конфліктів»  Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, дослідниця Лондонської школи економіки, в інтерв'ю австралійському телеканалу новин American Broadcasting Company (ABC).

За її словами, цей наступ фактично підриває міф про те, що Україна не може асиметрично впливати на вторгнення Росії в Україну.

«Україна може асиметрично використовувати інші методи, наприклад, атакуючи саму російську територію і руйнуючи головний міф про те, що війну можна вести лише на українській території, не завдаючи шкоди російським військовим силам, які базуються на російській військовій території», – наголосила алітикиня. 

Щодо морального духу українських військових та суспільства загалом, експертка зазначив, що сьогодні в українському суспільстві спостерігається стримана реакція. Немає таких настроїв, як перед українським контрнаступом у 2023 році, коли очікування були дуже високими, а результати – дуже скромними порівняно з цими сподіваннями.

«Цього разу ніхто ні в Росії, ні в українському суспільстві не очікував, що це станеться. І коли ми зрозуміли, що це відбувається, реакція і експертна оцінка цього наступу була дуже стриманою. Є розуміння, що одна з цілей цієї операції – підштовхнути Росію до більш компромісної позиції на переговорах, які зараз обговорюються на осінь цього року. Інша мета – вплинути на військову дислокацію російських і українських сил на місцях і змусити Росію вивести частину  своїх військ, зокрема, задля захисту Курської області», – розмірковує Марія Золкіна.

Вона зазначила, що є інформація про те, що Росія перекидає частину своїх сил з донецького напрямку в регіон, де Україна розпочала наступ. Враховуючи, наскільки це дестабілізує ситуацію для Росії і наскільки це може зашкодити Путіну політично, цілком ймовірно, що Росія може прийти сюди з такою силою, якої  Україна ще не бачила, припускає аналітик. Але наразі, на її думку, Росія навряд чи зможе убезпечити свої прикордонні регіони. Політично Росія більше не є недоторканною ні для України, ні для її західних партнерів, вважає вона.

«Ми бачили, як Україні не дозволяли використовувати західну зброю, не дозвоялли напасти на будь-який клаптик російської землі, і Україна цього не робила. Вона не була підтримана вчасно потоком необхідної зброї і навіть дозволом завдавати удари по окупованих територіях конкретними видами американської зброї. І тому зараз всі ці табу справді порушуються, я б сказала, позицією України бути суб'єктом, а не об'єктом у цих відносинах з Росією», – пояснила дії ЗСУ Марія Золкіна.

Говорячи про те, якою може бути відповідь Росії на цей наступ, Марія Золкіна зазначила:

«Росія не може зробити Україні нічого гіршого, ніж вона вже зробила. Вони влучили ракетами в дитячу лікарню в центрі Києва, завдавши шкоди дітям, які лікувалися від серйозних захворювань, в тому числі від  раку. Кілька місяців тому вони зруйнували майже 80 відсотків енергетичної інфраструктури України. І по всій Україні відчувається величезний дефіцит електроенергії. Тож, фактично, Росія продовжуватиме здійснювати ракетні атаки та руйнувати прикордонні регіони України, Сумщину, Харківщину та Донбас».

Дивитися англійською:

Останні новини з категорії Коментарі

Перші прояви насильства необхідно карати – Олексій Гарань про напади на військових і ТЦК

Олексій Гарань про прояви насильства над військовими, тенденції до ухиляння та як влада має цьому запобігати
4 лютого 2025

Території, НАТО, ЄС: що готові віддати українці та Зеленський для завершення війни Марія Золкіна

Марія Золкіна та Сергій Сидоренко та Марія Золкіна обгворили можливі умови мироного договору для завершення війни, межі поступок України та...
31 січня 2025

Україна могла отримати більше: у чому головні помилки Будапештського меморандуму – пояснює Тарас Жовтенко

Держава могла б отримати набагато більше гарантій у зв'язку з відмовою України від ядерної зброї в обмін на Будапештський договір, вважає Та...
30 січня 2025

Нарешті питання про виведення російських військ із Придністров’я лунає в ультимативному форматі – Маріанна Присяжнюк

Маріанна Присяжнюк про те, чи зможе Молдова використати енергетичну кризу для деокупації Придністров'я
29 січня 2025