Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 556
31 грудня 2024

Ризики заморожування війни: чому угода з Росією може лише посилити загрозу для України – Тарас Жовтенко

Жодні домовленості з Росією не дають гарантій їх дотримання, а ризики для України лише зростають. Про це в  інтерв’ю на Радіо NV сказав в.о. виконавчого директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, безпековий аналітик Тарас Жовтенко.

Посилаючись на гіркий досвід виконання Мінських домовленостей, він зазначив, що Росія регулярно порушувала всі перемир’я та режими припинення вогню, коли це відповідало її інтересам. Тому немає підстав сподіватися на інший сценарій цього разу.

Проте ключовим тут є умови, на яких таке перемир’я може бути досягнуто.  По-перше, це позиція США. Майбутня адміністрація президента США, зокрема політика Дональда Трампа, може відіграти важливу роль.  За словами Жовтенка, тільки жорсткий тиск на російський режим здатний змусити Кремль іти на поступки.

 «Тільки через силовий підхід у переговорах можна досягти реального результату», — наголосив він.

По-друге, умови заморожування повинні бути зрозумілими та прийнятними для українського суспільства. Проте, навіть після потенційного призупинення бойових дій, Росія активізує свою гібридну агресію.

«Росія посилить вплив через гібридні інструменти, буде розхитувати українське суспільство,  вбивати клин між політичним і  військовим керівництвом в країні та українським суспільством загалом.  Це  ті умови, в яких нам треба буде оборонятися вже від цих негативних, деструктивних російських гібридних впливів», –  попереджає аналітик.

Тарас Жовтенко наголошує, що заморожування війни  створить ілюзію миру, яка буде використана Росією для відновлення сил і подальшого посилення агресії.

В інтерв’ю Радіо NV аналітик також прокоментував  зміни в системі безпеки європейського континенту, які, ймовірно, відбудуться через позицію США щодо необхідності збільшення внесків європейських держав зокрема у спільний фонд НАТО, чи готова до цього Європа та якими є плани Дональда Трампа щодо російсько-української війни.

Останні новини з категорії Коментарі

Попри спроби Путіна вийти з міжнародної ізоляції, вона все ж залишається – Олексій Гарань

Чому російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС, як українці сприймають демократію та авторитаризм і ставляться до тривал...
30 червня 2025

РФ офіційно дозволено все. Як війна на Близькому Сході вплине на Україну – Марія Золкіна

Марія Золкіна поділилася своїми думками про наслідки атаки США на ядерні об'єкти Ірану для світу загалом і для України зокрема
26 червня 2025

Від спротиву до партнерства: як трансформується громадянське суспільство України та Швеції

Денис Решетіло про те, як змінювалася співпраця громадянського суспільства з державою в Україні та Швеції в умовах різного історичного й без...
24 червня 2025

Чому конфлікт на Близькому Сході грає на руку Кремлю – Тарас Жовтенко

США зробили фундаментальну помилку. Чому Китаю вигідно те, що наробив Трамп? пояснив Тарас Жовтенко
24 червня 2025