Коментарі
Перегляди: 775
17 червня 2024

Рішення G7 встановлює стандарт надання фінансової допомоги Україні на наступні два-три роки – Петро Бурковський


Лідери G7 беруть участь у робочій зустрічі, Італія. Фото: Filippo Monteforte/AFP

Лідери країни G7,  які зустрілися в Італії, домовилися про надання Києву кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів, який буде відшкодований за рахунок відсотків,  отриманих від російських активів, заморожених Заходом. Водночас президенти Джо Байден  та Володимир Зеленський оголосили про укладення 10-річної безпекової угоди, спрямованої на посилення захисту України від російських загарбників. Про це йдеться в матеріалі бразильської газети Correio Braziliense.

Виконавчий директор  Фонду «Демократичні ініціативи» Петро Бурковський, який нині перебуває у лавах ЗСУ, у коментарі видданню зазначив, що рішення G7 створює важливий прецедент.

«Таке рішення  встановлює стандарт надання фінансової допомоги Україні на наступні два-три роки. Загальна сума російських активів становить близько 300 мільярдів доларів. Якщо цей підхід буде ухвалено, я очікую, що всі гроші будуть використані на підтримку України до кінця 2026 року», – пояснив Петро Бурковський.

За словами аналітика, це також є потужним сигналом для Росії, що Путін  повинен негайно зупинити вторгнення, інакше він побачить, що його гроші будуть використані для збільшення шансів України розгромити його армію.

Щодо укладеної  угоди між Києвом і Вашингтоном, Петро Бурковський  наголошує, що документ не є зобов'язуючим.

«Зміст співпраці залежатиме від того, як розвиватимуться відносини між Україною та США після президентських виборів у США 5 листопада», – зазначив аналітик.

Читати статтю повністю португальською: Líderes do G7 liberam juros de ativos russos para ajudar a Ucrânia

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025