Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 339
15 червня 2022

Рішення Єврокомісії посилює наші шанси

У четвер, 16 червня, керманичі основних європейських країн — Німеччини, Франції та Італії - вперше з часу широкомасштабного вторгнення Росії до України приїдуть до Києва. Візит має бути доволі символічним, адже вже 17 червня Єврокомісія має оголосити свій висновок щодо кандидатства України в ЄС. Науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи", професор політології НаУКМА Олексій Гарань у коментрі  виданню "Апостроф" зазначив, що рішення Єврокомісії посилює наші шанси, адже ситуація, коли Єврокомісія рекомендує надати нам статус кандидата, а Європейська рада не схвалює — буде суперечністю між органами самого ЄС.

"Боротьба за статус все одно потрібна, адже ми знаємо, що деякі країни зараз, в останній момент, говорять, що ми не можемо отримати цей статус. Нібито йдеться про Нідерланди, Данію та Швецію. Це притому, що шведи завжди підтримували нас на шляху до ЄС. Можливо, чутки перебільшені, але ми точно знаємо, що є країни, які не поспішають надавати Україні статус кандидата і є країни, які коливаються", — відзначає експерт.

Дійсно, багато представників європейських правлячих кіл, які повністю підтримують Україну, парадоксально вважають, що своїм "ні" євроінтеграції України допомагають нам, просуваючи реформи, хоча при цьому не враховують, що реформувати щось у країні, яка сконцентувала всі свої сили на відсічі росіянам, нічого.

Тому приїзд трійки європейських лідерів, які могли б виступити з потужною заявою про надання Україні статусу кандидата - безумовно, бажана для нас подія, і якщо не будуть лунати заяви на користь нашого кандидатства – це буде виглядати дещо дивно.

"Очевидно, є у цього візиту і "підводні течії" та занепокоєння щодо нього. Звісно, під час зустрічей будуть обговорюватися перспективи війни, і є побоювання, що лідери Франції, Німеччини та Італії будуть говорити про якийсь компроміс з Росією, необхідність "рятування обличчя Путіна", про яке неодноразово говорив Макрон. Хоча в той же час варто згадати слова Шольца, який казав, що Путін не має вийти з війни переможцем", — додає Олексій Гарань.

Останні новини з категорії Коментарі

Чесність – професійна та людська – перше, що спадає на думку, коли говориш про Ірину Бекешкіну

Олексій Гарань у розмові зі журналістом Андрієм Куликовим анонсував презентацію книги "Ірина Бекешкіна. Поки ми живі..."
28 липня 2022

З часом позиції України ставатимуть більш виграшні, - Марія Золкіна

Марія Золкіна в коментарі австралійському мовнику ABC дала оцінку, коли очікувати паритету на полі бою.
5 липня 2022

НАТО більше не розглядає Росію як складного, але все-таки партнера ― Андрій Сухарина про нову концепцію Альянсу

Про нову концепцію НАТО і новий пакет допомоги для України після саміту НАТО в Мадриді Українському радіо розповів Андрій Сухарина
1 липня 2022

Маємо не впадати, ані у розпач, ані в ейфорію! Для цього не потрібно читати новини на ніч, – Олексій Гарань

Які настрої переважають в українському суспільстві після чотирьох місяців війни, розповів Олексій Гарань.
27 червня 2022