Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 732
15 червня 2022

Рішення Єврокомісії посилює наші шанси

У четвер, 16 червня, керманичі основних європейських країн — Німеччини, Франції та Італії - вперше з часу широкомасштабного вторгнення Росії до України приїдуть до Києва. Візит має бути доволі символічним, адже вже 17 червня Єврокомісія має оголосити свій висновок щодо кандидатства України в ЄС. Науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи", професор політології НаУКМА Олексій Гарань у коментрі  виданню "Апостроф" зазначив, що рішення Єврокомісії посилює наші шанси, адже ситуація, коли Єврокомісія рекомендує надати нам статус кандидата, а Європейська рада не схвалює — буде суперечністю між органами самого ЄС.

"Боротьба за статус все одно потрібна, адже ми знаємо, що деякі країни зараз, в останній момент, говорять, що ми не можемо отримати цей статус. Нібито йдеться про Нідерланди, Данію та Швецію. Це притому, що шведи завжди підтримували нас на шляху до ЄС. Можливо, чутки перебільшені, але ми точно знаємо, що є країни, які не поспішають надавати Україні статус кандидата і є країни, які коливаються", — відзначає експерт.

Дійсно, багато представників європейських правлячих кіл, які повністю підтримують Україну, парадоксально вважають, що своїм "ні" євроінтеграції України допомагають нам, просуваючи реформи, хоча при цьому не враховують, що реформувати щось у країні, яка сконцентувала всі свої сили на відсічі росіянам, нічого.

Тому приїзд трійки європейських лідерів, які могли б виступити з потужною заявою про надання Україні статусу кандидата - безумовно, бажана для нас подія, і якщо не будуть лунати заяви на користь нашого кандидатства – це буде виглядати дещо дивно.

"Очевидно, є у цього візиту і "підводні течії" та занепокоєння щодо нього. Звісно, під час зустрічей будуть обговорюватися перспективи війни, і є побоювання, що лідери Франції, Німеччини та Італії будуть говорити про якийсь компроміс з Росією, необхідність "рятування обличчя Путіна", про яке неодноразово говорив Макрон. Хоча в той же час варто згадати слова Шольца, який казав, що Путін не має вийти з війни переможцем", — додає Олексій Гарань.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025