Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 1360
28 серпня 2023

Рейд українських розвідників на мис Тарханкут у Криму має дві важливі складові на перспективу – Тарас Жовтенко

24 серпня, в День незалежності України, підрозділи Головного управління розвідки України висадився в тимчасово окупованому Криму, на мисі Тарханкут. Як повідомили в ГУР України, це була місія, яка носила характер рейду. Про те, як значення цей мис має для російської армії і   чому саме там було здійснено цю спецоперацію українських розвідників – в інтерв’ю телеканалу FreeДом прокоментував безпековий аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

За словами аналітика, це  не перша така спецоперація,  але перша, про яку  повідомляється офіційно, а це означає, що всі попередні спецоперації були досить успішними і виконали свої завдання.

 «Фрагменти  підготовки до цієї операції ми бачили за кілька днів і тижнів до її початку. Насамперед це удари по території Кримського півострова нашими далекобійними системами, зокрема виведення з ладу російської системи ПВО С-400. Перед цим ми вивели  з ладу російський  береговий ракетний комплекс в Криму.  Ще був рейд наших сил спецоперацій до так званих вишок Бойка. І хоч російська пропаганда повідомила,  що цей рейд був абсолютно недоцільний, бо вони відправили свої бомбардувальники, які наносили удари по підрозділах Збройних сил України. Але на противагу цьому ГУР показав своє відео, на якому видно, що наші сили не просто відбилися, а й ще встигли запустити  ракету в бік російського бомбардувальника, яка своєї мети досягла», – розповів Тарас Жовтенко.

Доки  росіяни розбиралися з цими інцидентами,  українські підрозділи ГУР максимально  безпечно підійшли до найзахіднішої точки Кримського півострова,  висадили там рейдову групу, щоб виконати певні  бойові завдання, і успішно повернулися на територію України, зазначив аналітик.

«Цей рейд скоріше має психологічний вплив,  але він має й дві важливі складові на перспективу. По-перше, ми зрозуміли механіку, як це можна робити,  незважаючи на те, що росіяни вирили  багато окопів на кримських пляжах,  готуючись до висадки морського десанту, а також те, як це можна робити в умовах активності Чорноморського флоту РФ в західній частині Чорного моря.  По-друге,  ми для себе розуміємо, як далі розширити і  поглибити параметри тих завдань, які ми ставимо перед такими рейдами, і як їх можна запаралелити з іншими активностями Збройних сил України, які спрямовані на те, щоб максимально знизити російський військовий потенціал на території Кримського півострова», – акцентував Тарас Жовтенко.

Він зазначив, що на сьогодні, можливо, не йдеться про масовану висадку морського десанту в Криму, але принаймні йдеться про  підтримку ударів українських безпілотників і крилатих ракет, наприклад, шляхом підсвічування або наведення на цілі з території тимчасово окупованого півострова.

Останні новини з категорії Коментарі

Чи скористається Молдова історичним шансом? – коментар Маріанни Присяжнюк

Росія заявила, що припинила постачання газу до Придністров'я. Молдови погрожує Газпрому арбітражем. Маріанна присяжнюк про те, якими будуть...
31 грудня 2024

Ризики заморожування війни: чому угода з Росією може лише посилити загрозу для України – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко про ризики замороження війни, зміни в системі безпеки європейського континенту, які відбудуться через позицію США та про Трам...
31 грудня 2024

Основні виклики 2025 року для України та Європи – коментар Тараса Жовтенка

Тарас Жовтенко проаналізував ймовірні загрози, що можуть постати перед Україною та Європою в 2025 році, та окреслив сценарії, за якими Росія...
30 грудня 2024

Як Кремль використовує енергокризу в Молдові та урядовий хаос в Румунії для дестабілізації регіону – Маріанна Присяжнюк

Поширення фейків Росією, зокрема, про підготовку Маєю Санду «силового захоплення» електропідстанції в Придністров’ї, — це частина ширшої стр...
28 грудня 2024