Події
Перегляди: 1853
14 січня 2013

Референдум щодо вступу України в Митний союз не зможе вплинути на подальшу інтеграцію України в євроазійський бік

Референдум щодо вступу України в Митний союз не зможе вплинути на подальшу інтеграцію України в євроазійський бік, оскільки в українському законодавстві чітко закріплена європейська інтеграція. Таку єдину думку висловили експерти під час прес-конференції «ЄС чи Митний союз? Куди хочуть іти громадяни?», на якій було оприлюднено дані громадської думки  про зовнішньополітичні орієнтації України.

На думку генерального директора Центру Разумкова Валерія Чалого, проблема полягає в тому, що політики, які сьогодні хочуть довести питання приєднання України до Митного союзу до референдуму, не захочуть, щоб паралельно проводився референдум про приєднання до Євросоюзу. Адже тоді, не виключено,  що це зумовить паралельний процес. «В результаті ми отримаємо абсурдну ситуацію, коли відносна більшість захоче бути  і там, і там, і ситуація не дасть жодних відповідей», – переконаний експерт.

Президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов  переконаний, що інтеграція  України в ЄС  може пройти сьогодні як абсолютно безболісний процес, адже  західний вектор зовнішньополітичного розвитку України схвально сприймається як на Заході, так і у  Центрі, і не викликає великого відторгнення на Сході та Півдні країни. «А якщо запустити систему референдумів, тоді  ми отримаємо те, що було з НАТО, або  з іншими суперечливими питаннями, коли політики використовували їх в якості мобілізації для власного електорату чи якогось політичного маркера ідентифікації свого виборця, – пояснив експерт. – Це призведе до того, що ми перейдемо у сферу політизації цихі відносин, що  не сприятиме ані європейській інтеграції, ані взагалі будь-чому».

Науковий директор Інституту Євро-Атлантичного Співробітництва Олександр Сушко впевнений, що той, хто вкидає питання щодо можливого референдуму стосовно інтеграції України, переслідує не стільки цілі вступу чи не вступу  України туди чи не туди, скільки інтереси дезінтеграції українського суспільства, поглиблення регіонального розколу і відсунення в часі інтеграції України як політичної нації. «Тому, власне, якщо постане питання про проведення в тій чи іншій мірі  якихось референдумів з цього питання,  я  як експерт і громадянин буду однозначно проти проведення таких референдумів, тим більше за допомогою таких законів, які сьогодні прийняті», – підсумував експерт.

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024