Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 1132
29 листопада 2023

Путін заклав рекордні витрати на армію: Тарас Жовтенко оцінив потенціал Росії

Владімір Путін затвердив бюджет на 2024 – 2026 роки. В ньому закладено рекордні витрати на армію та оборонно-промисловий комплекс. Вони становлять майже третину. Та попри такі суми, Росія все ж просить допомоги: у Північної Кореї – снаряди, у Ірану – безпілотники. Про це 24 Каналу зазначив  безпековий аналітик Фонду "Демократичні ініціативи"  Тарас Жовтенко.

"Навіть ті гроші, які виділяються, частину з них в традиціях Шойгу "розпиляють" і покладуть у кишені. Частина провалиться у неефективність російського виробництва і економіки", – відзначив експерт.

Росія у своїх витратах на армію досягла рекорду за часів СРСР. Але ВПК країни-агресорки віддзеркалює підхід керівництва: вони беруть кількістю, а не якістю. Така тактика не завжди працює.

"Наші удари по логістиці псують загальну картину. Кількість, а не якість має для росіян зворотну сторону. Бо чим більша в тебе кількість, війська, тим більше ти залежиш від логістики і постачання", – пояснив Жовтенко.

Натомість українські сили заточені під якість. Але для цього теж треба мати відповідний ресурс, а головне – запас. Росіян значно більше і необхідні відповідні засоби ураження, щоб ліквідовувати особовий склад і техніку ворога.

"Спроможності партнерів заточені під інший формат. Те, що ми отримуємо, побудовано під тактику "не кількість, а якість". Їхня внутрішня політика відрізняється від російської", – наголосив експерт з міжнародної безпеки.

Тобто Росія теж має свої проблеми, аби перевести економіку на воєнні рейки, але їм простіше, вважає Жовтенко. Їхня економіка керується в ручному режимі. Натомість наші партнери не очікували таких ризиків. Тому цей комплекс проблем і факторів теж треба враховувати.