Події
Перегляди: 1473
4 листопада 2015

Публічні дебати у Празі: Євросоюз має розвивати окрему політику й стратегію відносин щодо України

2 листопада у Празі відбулася публічна дискусія, організована Фондом «Демократичні  ініціативи» імені Ілька Кучеріва та  чеським аналітичним центром EUROPEUM. Захід було присвячено обговоренню ключових і найбільш актуальних аспектів двосторонніх відносин між Україною та ЄС на цей момент у світлі російсько-українського конфлікту, внутрішніх політичних процесів в Україні, настроїв громадськості  щодо ЄС та євроінтеграційних перспектив України, з одного боку, та суспільних і експертних оцінок  «українських» питань в країнах ЄС та в Чехії, зокрема, з іншого.

Під час заходу політичний аналітик Фонду Марія Золкіна системно представила результати численних досліджень ДІФ у сфері інтеграційних та зовнішньополітичних пріоритетів та оцінок українців. Аналітик наголосила на кількох істотних змінах, що відбулися після Євромайдану в громадській думці: руйнуванні своєрідного інтеграційного дуалізму за рахунок втрати Євразійським Союзом левової частки своїх прихильників, в першу чергу – на Півдні, Сході та звільненій територій Донбасу;  необхідності якісно нової роз'яснювальної та інформаційної кампанії в цих регіонах серед тих, хто розчарувався у євразійському напрямку, але перейшов до категорії невизначених; оцінці українцями ролі ЄС та його окремих членів у врегулюванні російсько-українського конфлікту, а також очікуваннях українців від західних партнерів. Аналітик наголосила на важливості враховувати загальні тренди громадської думки українців під час пошуку політичного рішення в рамках Мінського процесу, визначенні допустимих компромісів, адже не всі інструменти і не всі компроміси можуть бути прийнятні для українського суспільства, а  наполягання західних партнерів  на тому, що викликає спротив громадськості, може вплинути і на ставлення до поглиблення відносин із Заходом загалом, і на ставлення до українських політичних еліт як учасників перемовин від імені української держави.

Олексій Гарань, науковий директор ДІФ,  проаналізував  роль внутрішньополітичних процесів в Україні не тільки для конструктивного діалогу із Заходом, але і для врегулювання російсько-українського конфлікту. Експерт акцентував увагу на всіх складнощах  Місткого процесу,  інтересах і тактиці Росії на нинішньому етапі, спроможності західних партнерів України  не зробити стратегічних помилок під час переговорів щодо врегулювання конфлікту.

Штефан Фюле, екс-Єврокомісар з питань розширення і Європейської політики сусідства, нині – представник Міністерства закордонних справ Чехії, у своєму виступі наголосив на необхідності проводити серйозні і широкі дискусії щодо того, як українці сьогодні сприймають європейську перспективу і оцінюють роль ЄС, в країнах Європейського Союзу. Дипломат зазначив, що найбільш актуальними  викликами на цей момент для України є  відновлення територіальної цілісності, а також боротьба з корупцією. Штефан Фюле зазначив, що Європейському Союзу варто розвивати повноцінну стратегію і політику відносин окремо щодо України та щодо Росії, враховуючи нові реалії на міжнародній арені. Оцінюючи внутрішні процеси в Україні, пан Фюле наголосив на необхідності більш конструктивного підходу до процесу реформ, визначивши пріоритети, та  потребі прискорити темпи їх досягнення, а також нагальності пояснювати  українським громадянам зв'язок між  реформами, з одного боку, та євроінтеграцією, з іншого, передовсім, у питанні виконання Угоди про асоціацію.

Вацлав Лідл, аналітик Асоціації із міжнародних питань, системно проаналізував політику  Європейського Союзу, України та Росії з точки зору визначення ними своїх власних інтересів, позиціонування на міжнародній арені, інтеграційних перспектив на європейському і євразійському напрямках та нових реалій міжнародних відносин загалом.

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024