Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 575
23 липня 2021

Примусити Київ до поступок і політичних авансів Берлін чи хтось інший не може

Політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна на своїй сторінці у Facebook прокоментувала заяву МЗС Німеччини про необхідність імплементації формули Штайнмаєра.

За її словами, така заява є  частиною політики «відлиги» у відносинах з Росією: політичний реверанс після погодження Північного потоку-2. Уряд Німеччини не міг не зробити подібної заяви на фоні загальної «угоди» з РФ, але не може і сподіватися на імплементацію озвучених побажань.

«Одним словом, в Києві ніхто до цього не поставиться як до настанови. І точно ніхто не побіжить редагувати українське законодавство», – вважає Марія Золкіна.

Вона наголосила, що ця заява, звісно,  має значення:

«Україну відверто кинули з ПП2, запропонувавши  як  альтернативу якусь мильну бульбашку («зелений фонд», спецпредставника з енергетичних питань тощо) і це засвідчує, що повернення до business as usual – це такий собі побічний ефект затяжного конфлікту. Коли немає агресії в дуже очевидному вигляді (масштабні операції, «котли», десятки загиблих за день), то статус-кво починає сприйматися за нормальність. Тим не менше, позитивом в цій ситуації є те, що і примусити Київ до поступок і політичних авансів Берлін чи хтось інший не може. Якщо самі не захочемо. А ми – не хочемо».

Аналітикиня зауважує, США, попри прохолодження у відносинах з Україною, не надто зацікавлені у її поступках по Донбасу.

«Тобто Зеленського питатимуть про антикорупційні органи і правила корпоративного управління, але навряд чи змушуватимуть поступитися Росії, імплементувати формулу «Ш»  завчасно, коли немає безпекових підстав для цього»,акцентує вона.

Тому варто дочекатися виборів у Німеччині. Від складу коаліції напряму залежатиме, чи  лунатимуть такі заяви частіше, підсумовує Марія Золкіна.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Жителі ОРДЛО розчаровані позицією Росії, і Україна має цим скористатися, – Марія Золкіна

На думку Марії Золкіної, проєкт "ДНР/ЛНР" як самостійна одиниця абсолютно не відбувся
18 вересня 2021

Заявления о том, что без обсуждения Крыма встречаться нет смысла, далеко не означают окончательное и категоричное «нет», – Мария Золкина

В эфире Радио.Крым.Реалии о том, возможна ли встреча Зеленского и Путина с обсуждением Крыма или других острых вопросов двусторонних отношен...
16 вересня 2021

Ті, хто вже перехворів на ковід, вакцинуються від цієї недуги значно частіше, – Андрій Сухарина

Із 18% громадян, які вже провакцинувалися чи збираються зробити щеплення від COVID-19, більшість вже перехворіла на цю недугу.
15 вересня 2021

В Україні існує «тихий» протест проти карантинних норм, — Петро Бурковський

Петро Бурковський каже, що понад половина українців не планує найближчим часом вакцинуватися від коронавірусу
14 вересня 2021