Примусити Київ до поступок і політичних авансів Берлін чи хтось інший не може
Політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна на своїй сторінці у Facebook прокоментувала заяву МЗС Німеччини про необхідність імплементації формули Штайнмаєра.
За її словами, така заява є частиною політики «відлиги» у відносинах з Росією: політичний реверанс після погодження Північного потоку-2. Уряд Німеччини не міг не зробити подібної заяви на фоні загальної «угоди» з РФ, але не може і сподіватися на імплементацію озвучених побажань.
«Одним словом, в Києві ніхто до цього не поставиться як до настанови. І точно ніхто не побіжить редагувати українське законодавство», – вважає Марія Золкіна.
Вона наголосила, що ця заява, звісно, має значення:
«Україну відверто кинули з ПП2, запропонувавши як альтернативу якусь мильну бульбашку («зелений фонд», спецпредставника з енергетичних питань тощо) і це засвідчує, що повернення до business as usual – це такий собі побічний ефект затяжного конфлікту. Коли немає агресії в дуже очевидному вигляді (масштабні операції, «котли», десятки загиблих за день), то статус-кво починає сприйматися за нормальність. Тим не менше, позитивом в цій ситуації є те, що і примусити Київ до поступок і політичних авансів Берлін чи хтось інший не може. Якщо самі не захочемо. А ми – не хочемо».
Аналітикиня зауважує, США, попри прохолодження у відносинах з Україною, не надто зацікавлені у її поступках по Донбасу.
«Тобто Зеленського питатимуть про антикорупційні органи і правила корпоративного управління, але навряд чи змушуватимуть поступитися Росії, імплементувати формулу «Ш» завчасно, коли немає безпекових підстав для цього»,– акцентує вона.
Тому варто дочекатися виборів у Німеччині. Від складу коаліції напряму залежатиме, чи лунатимуть такі заяви частіше, підсумовує Марія Золкіна.