Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Претенденти на посаду прем’єр-міністра Британії не змінюватимуть курсу щодо підтримки України. Проте можуть бути деталі... – Петро Бурковський

Чи сподіватися Україні на допомогу Британії з приходом нового прем’єр-міністра, чи домагатиметься наступник Джонсона посилення західної відповіді на жорстоку агресію Путіна проти України, чи працюватиме з союзниками, аби надати Україні більше зброї та гуманітарної допомоги й чи залишиться Лондон натхненником проукраїнської політики Заходу? На ці запитання газети «Галичина» відповів виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Петро Бурковський.

– Найперше потрібно зрозуміти, що вже зараз, на цьому етапі, від особистості прем’єр-міністра Британії залежить не так багато, адже стратегічно Велика Британія визначилася зі своєю політикою щодо України і росії. І важливо розуміти, що переважна більшість британців налаштована на те, щоб підтримувати Україну у війні проти росії і вони розглядають Україну як форпост цивілізації, як країну, що захищає усю Європу, у тому числі Британію від російської загрози, яка є серйозною, оскільки це ядерна держава. А Україна, не володіючи ядерною зброєю, маючи менший людський і економічний потенціали, все ж ефективно бореться і протистоїть російській агресії.

Це все викликає не лише симпатію й повагу, а й прагнення підтримати Україну. Такі суспільні настрої у Британії слугують надійним запобіжником від згортання будь-якої допомоги Україні. Варто сказати, що настрої в Британії багато в чому схожі з настроями в Польщі, Балтійських і Скандинавських країнах. Більшість розуміє, наскільки важливо зупинити росію саме зараз і наскільки важливо допомогти Україні.

Тобто підкреслюю, що це стратегічний політичний курс британської влади, який спирається на підтримку громадської думки, яка навряд чи зміниться найближчим часом. Тому основні претенденти на посаду прем’єр-міністра в середині Консервативної партії не змінюватимуть курсу країни щодо підтримки нашої держави. Проте можуть бути деякі деталі у цій підтримці. На мою думку, Ліз Трасс, яка сьогодні обіймає посаду міністра закордонних справ Великої Британії, уважніше ставитиметься до української проблематики, а от Ріші Сунак, ще один претендент на посаду британського прем’єра, буде більше зосередженим на внутрішніх питаннях країни.

Вибори в Британії відбулися у 2019 році, чергові пройдуть у 2024-му, тобто залишається менше як два роки, а консерватори з огляду на опитування програють лейбористам. І постає питання, що Консервативна партія має надолужити цей розрив у 8-9 відсотків і зберегти владу після наступних виборів. І тут питання не лише в підтримці України, а там є низка внутрішніх британських проблем. Ріші Сунак більше приділятиме уваги цим питанням, натомість його менше цікавитимуть зовнішньо-політичні аспекти. Він віддасть це на відкуп іншим політикам в Консервативній партії.

Це можливий варіант того, що ми спостерігаємо нині в Канаді. Тобто Ріші Сунак буде аналогом прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, який зовсім не хоче займатися Україною, допомога Канади є мінімальною порівняно з її потенціалом. Щось подібне нас може чекати в разі приходу до влади Ріші Сунака. Тобто Ріші Сунак і Джастін Трюдо – це лідери, сконцентровані на особистих досягненнях, котрі думають у перспективі лише найближчих виборів, які не переймаються довготерміновими планами. Нам не буде важче отримувати допомогу від Британії, але якихось нових ініціатив, приїздів у Київ, такого довірливого спілкування за Ріші Сунака не буде. Ліз Трасс у цьому плані буде більш прихильною до України.

Оксана ПРОЦЮК, Редактор відділу газети “Галичина”

Оригінал статті: Галичина

Останні новини з категорії Коментарі

США та Китай не зацікавлені в гострому протистоянні, – Петро Бурковський

Петро Буроквський пояснив, якими обставинами обумовлений вірогідний візит Ненсі Пелосі до Тайваню
2 серпня 2022

Претенденти на посаду прем’єр-міністра Британії не змінюватимуть курсу щодо підтримки України. Проте можуть бути деталі... – Петро Бурковський

Чи сподіватися Україні на допомогу Британії з приходом нового прем’єр-міністра, пояснив Петро Бурковський
31 липня 2022

Коли іноземні чиновники відвідують Тайвань, офіційний Пекін сприймає це як своєрідне заохочення до незалежності острова

Чи може спалахнути війна двох супердержав – КНР та США – інтернет-виданню "Коментарі" розповів Олексій Живора
27 липня 2022

Ця домовленість з Росією була взагалі не про зерно: Марія Золкіна про перемовини в Стамбулі

Про перемовини в Стамбулі, обстріли Одеси після, реакцію світу та ситуацію з експортом зерна з України - на Громадському радіо з Марією Зо...
25 липня 2022