Петро Бурковський

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 837
2 грудня 2021

Гарний учень Трампа. Володимир Зеленський показує себе борцем з олігархами і корумпованими елітами

Президент Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді.  Упродовж трохи більше, як 40 хвилин виступу перед парламентом, президент майже не говорив про політику.

Громадське радіо разом із політичним аналітиком Фонду «Демократичні ініціативи»  Петром БУРКОВСЬКИМ проаналізувало послання Президента  Зеленського до Верховної Ради України.

Зеленський vs Трамп

У виступі Зеленського було кілька сильних і слабких моментів, зазаначив Петро Буроквський.

«Виступ з обіцянками у трампівському стилі»,   — підмітив аналітик.

Він зазначає, що виступ був спрямований насамперед на його виборців та на потенційних виборців.

«Розрахований виступ на людей віком до 50 років, які мають неповнолітніх дітей. А також на молоді сім’ї, так званий  фонд «майбутніх поколінь». Це дуже в трампівському стилі — готувати виступ, який резонує з настроями його виборців, тобто під свою цільову аудиторію», — каже Бурковський.

Послання було з обіцянками у трампівському стилі. Зеленський пропонує соціальні кроки, які резонують з настроями його виборців.

Аналітик пояснює:

«Трамп боровся з демократами та зовнішніми ворогами, які обкрадають Америку. А Зеленський бореться з олігархами, які обкрадають Україну».

Петро Бурковський вважає емоційність, зривання на крик та постукування по столу Володимиром Зеленським навмисними.

«Він чудовий актор. Фактично, спілкується з політичними елітами. Хоче повернути собі імідж борця з політичними елітами. Це те ж саме, що робив Трамп. Він так само стукав по столу, так само говорив жорсткі речі, дуже жорстко розмовляв з пресою», — каже аналітик.

За його словами, такий стиль спілкування з політичними елітами імпонує частині виборців. А тому з технологічної точки зору це дуже правильний прийом, на думку Бурковського.

Чи піде Зеленський на другий термін?

Петро Бурковський впевнений, що Зеленський готується до другого терміну. 

«Всі звернули увагу на його ініціативу про законопроєкт про «множинне громадянство». Він при цьому апелює до дуже чутливої теми, прив’язав до діаспори. Тут, з одного боку, він показує свою турботу щодо українців за кордоном, апелює до націонал-патріотичних виборців.

А з іншого боку, Зеленський намагається привернути прихильність людей 18-29 років. Наші дослідження показують, що ідея «множинного громадянства» максимально резонує молодим виборцям», — пояснює аналітик.

Він нагадує, що зазвичай ці виборці не ходять голосувати. А у 2019 році вони пішли на вибори. Понад 2/3 з них проголосували за Зеленського. Зараз він втрачає популярність у цій віковій групі.

«Тому його команда думає, як її повернути.  Виборцям 18-29 років подобається тема множинного громадянства, бо їм подобається ідея подорожей, можливого життя за межами України», — каже Бурковський.

Він наголошує на тому, що направду тут захований обман. Адже залежатиме можливість «множинного громадянства» від інших країн. Навіть якщо Україна дозволить.

Повний запис аудіоефіру:

 

Останні новини з категорії Коментарі

Ніхто на Заході не розуміє, чи буде Путін наступати, — Золкіна

Політична аналітикиня фонд «Демократичні ініціативи ім. І. Кучеріва» Марія Золкіна про військові навчання РФ на території Білорусі
26 січня 2022

Заявами, що «ми визнаємо «ЛДНР», Росія тестує реакцію Заходу та України, – Петро Бурковський

Петро Бурковський пояснив, що де-факто визнання Де-факто визнання «ЛДНР» – це юридичний та дипломатичний крок і замах на територіальну ціл...
25 січня 2022

Росія поспішає закінчити переговори про "гарантії безпеки", бо може втратити ініціативу, – Марія Золкіна

Росія вимагає від Заходу якнайскоріше закінчити переговори про "гарантії безпеки". У чому причина цього поспіху - Марія Золкіна прокоментува...
22 січня 2022

Будь-які перемовини щодо Донбасу та Мінських домовленостей цілковито залежатимуть від динаміки переговорів між Вашингтоном і Москвою

Марія Золкіна для Ukrlife.tv - про міжнародні перемовини навколо України, нашу дипломатичну активність і сценарії розвитку подій в розмові...
22 січня 2022