Попри спроби Путіна вийти з міжнародної ізоляції, вона все ж залишається – Олексій Гарань
Чому російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС? Як українці сприймають демократію та авторитаризм і ставляться до тривалої війни? І чому заява Путіна про готовність РФ до нових «стамбульських переговорів» – лише ілюзія переговорів? Про це – у розмові з Олексієм Гаранем, професоом політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковим радником Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, на телеканалі Espreso.TV.
Путін відмовився летіти до Бразилії на саміт БРІКС, і це вже не вперше, каже науковець. Раніше він з тих самих причин не поїхав на саміт БРІКС у Південній Африці, адже і ПАР, і Бразилія є членами Міжнародного кримінального суду, а отже – зобов’язані заарештувати його за ордером, виданим Гаазьким судом.
«Очевидно, що ці країни хотіли уникнути такої ситуації, оскільки опинилися б у незручному становищі – з одного боку, їм довелося б заарештувати Путіна, лідера ядерної держави, а з іншого – не заарештувавши його, вони б пішли проти того, що самі декларували, та не виконали б своїх міжнародних зобов'язань. Тому, на мою думку, вони самі надіслали Путіну сигнал, що йому не слід приїжджати. Ну, а Путін елементарно боїться. А раптом що?», – пояснив Олексій Гарань.
Це промовистий сигнал, вважає науковець. Він показує, що попри всі спроби Москви вийти з міжнародної ізоляції, вона не зникла.
«На жаль, останнім часом Путіну вдається виходити з цієї ізоляції, не в останню чергу завдяки Трампу, але все одно його ізоляція залишається», – наголосив Олексій Гарань.