Події
Перегляди: 916
1 грудня 2020

Половина українців вважає обґрунтованими більшість весняних карантинних заборон

Українці підтримують більшість карантинних обмежень, запроваджених урядом навесні цього року.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром прав людини ZMINA та Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

Із 12 до 16 вересня поточного року включно соціологи опитали 2 тис. людей у всіх областях України, окрім непідконтрольних територій. Більшість респондентів, як показало дослідження, погодились із необхідністю 14-денної ізоляції для тих, хто приїжджає з-за кордону чи з непідконтрольних уряду територій (72%). 63% підтримали заборону проведення масових заходів для більш ніж 10 осіб, зокрема культурних, розважальних та спортивних (63%). 60% українців вважають обґрунтованою й заборону на проведення релігійних зібрань у культових спорудах (60%).

Понад половину опитаних погодились із доцільністю заборони транспортного сполучення між країнами, а 57% підтримали вимогу самоізоляції для людей, старших за 60 років. Заборону роботи закладів громадського харчування підтримали 56%.

Водночас низку обмежень українці сприймали як необґрунтовані. Серед таких заборона руху громадського транспорту в населених пунктах (всього 27% підтримки, 68% проти) та заборона транспортного сполучення між населеними пунктами – 28% за і 68% проти.

Лише 32% опитаних підтримали заборону на перебування на вулицях без документів. Заборону відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, спортивні та дитячі майданчики підтримали 36% респондентів, проти – 59%. Дослідження свідчить, що фактично всі карантинні обмеження більше підтримувала молодь 18–29 років. Водночас частіше обґрунтованими обмеження вважали жінки, аніж чоловіки. 

“Пандемія COVID-19 змусила низку країн світу вдаватися до безпрецедентних карантинних заходів, щоб убезпечити своїх громадян. Водночас коронавірусне захворювання стало викликом для прав людини й змусило уряди шукати баланс між безпекою та свободою”, — зауважила голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Андрій Сухарина вважає, що зазвичай українці погоджуються з необхідністю тих обмежень, які не стосуються їхнього повсякденного життя, або ж тих, де владі вдалося пояснити потенційні ризики масового поширення епідемії.

“Саме тому для зменшення соціальної напруги й сприйняття політики протидії захворюваності уряду потрібно регулярно і детально пояснювати, чому введено саме такі обмеження і навіщо вони потрібні”, – вважає експерт.

Останні новини з категорії Події

Про вплив війни в Україні на глобальну безпеку Олексій Гарань розповів у Парижі

Олексій Гарань взяв участь у публічних дискусіях в Парижі та прочитав лекцію про наслідки війни в Україні для Європи та світу.
27 вересня 2022

Українці найбільше довіряють військовим, волонтерам і Президенту

Презентація дослідження “Довіра до держави: як зберегти національну єдність заради перемоги”
15 вересня 2022

Єдність, висока мобілізаційність допомагати і віра в перемогу – соціологи та волонтери розповіли про українське суспільство часу війни

Презентація даних опитування «День Незалежності України: що об’єднує українців і як ми бачимо перемогу на шостому місяці війни»
24 серпня 2022

Вийшла збірка есеїв провідних українських інтелектуалів «Українські основи»

Видання об’єднує 124 авторів та авторок, серед яких - науковий директор Фонду Олексій Гарань
23 серпня 2022