Коментарі
Перегляди: 596
23 травня 2022

Підтримки у Путіна для його війни в Україні немає навіть серед прямих союзників

Боятися Росію та її погроз Фінляндії та Швеції, які офіційно подали заявки на вступ у НАТО, абсолютно не потрібно. Про це політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна зазначила в інтерв’ю Радіо НВ.

Вона переконана, що у  цьому й була політична помилка західних країн, які боялися приймати Україну до лав НАТО, переживаючи що росія створить якийсь удар:

«Росія цього удару справді завдала,  але я сумніваюся, що рівень сміливості росіян і російського керівництва був би такий самий,  якби станом на 24 лютого Україна вже прямувала або була б членом Північноатлантичного альянсу».

Марія Золкіна переконана, що російське керівництво навряд чи  випробуватиме НАТО на міцність. 

«За більш ніж 70 років існування НАТО ще ніхто в світі не спробував випробувати, чи запрацює п'ята стаття Вашингтонського договору  про колективну відповідь НАТО у разі агресії, чи не запрацює», – зауважила анаілтикиня.

Прокоментувала Марія Золкіна й  підсумкову заяву нещодавнього саміту ОДКБ, в якій йдеться про готовність організації взаємодіяти з НАТО у  протидії  расизму, нацизму і ксенофобії, маючи на увазі, очевидно, наявність їх саме в Україні. 

Такий факт підтримки взаємодії з НАТО від організації,  до якої входять Білорусь, росія, Казахстан, Таджикистан і Вірменія – це закидання «гачків»  на майбутнє, вважає Марія Золкіна.

«Скоро росія почне грати у вдавану готовність до переговорів. А для цього  їй потрібно окремими політичними натяками знизити рівень напруги у спілкуванні з західними державами», – пояснює вона.  

Такі закиди на переговори робляться винятково через відсутність воєнних успіхів  росії на стратегічних напрямках, адже в жодному з регіонів вона не почувається комфортно, каже Марія Золкіна. А  зустріч ОДКБ – ще одне свідчення абсолютної політичної поразки Путіна, бо він не знаходить підтримки навіть серед своїх прямих союзників. Ніхто з них не хоче і не може надати Росії військової підтримки, бо  всі вони бояться санкцій  з боку західних держав. 

«Підтримки у Путіна для його війни в Україні немає.  А те, що в ОДКБ   натякнули  НАТО,  що готові домовлятися  – вже  трохи запізно. Це вікно можливостей для Путіна,  і насправді вікно небезпечної угоди між Заходом, який тиснув би на Україну, з одного боку, і Путіним – з іншого боку –  це вікно закрилося наприкінці березня після оприлюднення військових злочинів на півночі Київського регіону», – підсумувала Марія Золкіна.

Докладніше – в розлогому інтерв’ю Марії Золкіної для Радіо НВ, де, зокрема, йдеться й про те, чи розглядає російське керівництво сценарій поразки росії,  посилення яких санкції проти росії  чекає від своїх  союзників Україна  і що країна-загарбниця  намагатиметься робити з тимчасово окупованими територіями.

Останні новини з категорії Коментарі

З часом позиції України ставатимуть більш виграшні, - Марія Золкіна

Марія Золкіна в коментарі австралійському мовнику ABC дала оцінку, коли очікувати паритету на полі бою.
5 липня 2022

НАТО більше не розглядає Росію як складного, але все-таки партнера ― Андрій Сухарина про нову концепцію Альянсу

Про нову концепцію НАТО і новий пакет допомоги для України після саміту НАТО в Мадриді Українському радіо розповів Андрій Сухарина
1 липня 2022

Чесність – професійна та людська – перше, що спадає на думку, коли говориш про Ірину Бекешкіну

Олексій Гарань у розмові зі журналістом Андрієм Куликовим анонсував презентацію книги "Ірина Бекешкіна. Поки ми живі..."
28 червня 2022

Маємо не впадати, ані у розпач, ані в ейфорію! Для цього не потрібно читати новини на ніч, – Олексій Гарань

Які настрої переважають в українському суспільстві після чотирьох місяців війни, розповів Олексій Гарань.
27 червня 2022