Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 722
20 лютого 2024

Підписано договори про гарантії безпеки, а не меморандуми, що вже — позитив — Тарас Жовтенко

Франція і Німеччина слідом за Великою Британією підписали з Україною договори про гарантії безпеки. Президент Володимир Зеленський за підсумками зустрічей з офіційними представниками Берліна і Парижа, а також за результатами Мюнхенської конференції з безпеки, заявив, що Україна вперше у своїй історії досягла такої світової солідарності та підтримки. Зміст і значення цих документів телеканалу FREEДОМ прокоментували експерти. Зокрема безпековий аналітик Фонду "Демократичні ініціатви" Тарас Жовтенко сказав:

— Суть цих договорів полягає в тому, щоб забезпечувати гарантовану військову підтримку України і підтримку у сфері безпеки до того моменту, поки Україна не стане повноцінним членом Північноатлантичного альянсу.

Як ми бачимо, ці договори дуже практично орієнтовані. Кожна з країн G7, яка підписує з Україною такий договір, паралельно є активним учасником формату “Рамштайн”.

Тут важливо зазначити, що формат “Рамштайн”, на відміну від цих договорів і двосторонніх зобов’язань, є добровільною ініціативою, і, відповідно, кожна з країн може будь-якої миті вийти з цієї ініціативи… Але для України це означатиме послаблення її військової підтримки.

Зовсім інша річ, що ключові країни “Рамштайна” формалізують свою допомогу Україні — військову, фінансову та політичну — у форматі двосторонніх договорів.

Те, що це договір, а не меморандум, наприклад, теж практичний крок уперед. Це зовсім інший тип міжнародного правового документа, і, відповідно, він має зовсім іншу міжнародно-правову вагу.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025