Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 330
20 лютого 2024

Підписано договори про гарантії безпеки, а не меморандуми, що вже — позитив — Тарас Жовтенко

Франція і Німеччина слідом за Великою Британією підписали з Україною договори про гарантії безпеки. Президент Володимир Зеленський за підсумками зустрічей з офіційними представниками Берліна і Парижа, а також за результатами Мюнхенської конференції з безпеки, заявив, що Україна вперше у своїй історії досягла такої світової солідарності та підтримки. Зміст і значення цих документів телеканалу FREEДОМ прокоментували експерти. Зокрема безпековий аналітик Фонду "Демократичні ініціатви" Тарас Жовтенко сказав:

— Суть цих договорів полягає в тому, щоб забезпечувати гарантовану військову підтримку України і підтримку у сфері безпеки до того моменту, поки Україна не стане повноцінним членом Північноатлантичного альянсу.

Як ми бачимо, ці договори дуже практично орієнтовані. Кожна з країн G7, яка підписує з Україною такий договір, паралельно є активним учасником формату “Рамштайн”.

Тут важливо зазначити, що формат “Рамштайн”, на відміну від цих договорів і двосторонніх зобов’язань, є добровільною ініціативою, і, відповідно, кожна з країн може будь-якої миті вийти з цієї ініціативи… Але для України це означатиме послаблення її військової підтримки.

Зовсім інша річ, що ключові країни “Рамштайна” формалізують свою допомогу Україні — військову, фінансову та політичну — у форматі двосторонніх договорів.

Те, що це договір, а не меморандум, наприклад, теж практичний крок уперед. Це зовсім інший тип міжнародного правового документа, і, відповідно, він має зовсім іншу міжнародно-правову вагу.

Останні новини з категорії Коментарі

«Крок назад адміністрації Байдена». Втретє Іран буде готовий до ескалації, застосовуючи ядерну зброю — Тарас Жовтенко

Тактика «уникнення ескалації» — це крок назад адміністрації США, вважає Тарас Жовтенко
16 квітня 2024

Законопроєкт про мобілізацію з'явився із запізненням і не вирішує глибинних проблем, що стоять перед Україною – Петро Бурковський

Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи", прокоментував виданню The New York Times ухвалення нового закону про мобілізац...
15 квітня 2024

В перемогу вірять 83% опитаних українців, проте часові рамки зміщуються – Олексій Гарань

Олексій Гарань прокоментував нещодавні результати опитування Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумк...
12 квітня 2024

Чи реально знайти і привезти в Україну 25 систем Patriot та чим їх прикрити – Тарас Жовтенко

Де взяти 25 систем Patriot, чи підійдуть їхні аналоги і як поява F-16 змусить росіян трансформувати свою тактику, прокоментував Тарас Жо...
9 квітня 2024