Марія Золкіна

Голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів", дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук 

Коментарі
Перегляди: 320
18 серпня 2022

Підготовка до можливого наступу – це не провокація, не ескалація і точно не економічний занепад – Марія Золкіна

В інтерв'ю The Washington Post президент Зеленський  розповів, що влада знала про підготовку російського вторгнення з кінця 2021 року, однак вирішила не сіяти  хаос серед людей перед вторгненням, тому що під час хаосу люди масово тікають з країни, через що вона втратила б податкові надходження та не змогла б протистояти агресії армії РФ. На це інтерв'ю  президента відреагували українці й експерти. Політична аналітикаиня,  голова напряму «Регіональна безпека та дослідження конфліктів» Фонду «Демократичні ініціативи»  Марія Золкіна написала  на своїй сторінці у Facebook  пише:

«Підготовка до можливого наступу – це не провокація, не ескалація і точно не економічний занепад.

Підготовка до війни – це системні рішення по бюджету оборони і не тільки. Це фінанси на оборону. Це тероборона, розгорнута і посилена заздалегідь. Це (дуже важливо) плани з евакуації населення і логістика цієї евакуації. Це методичка/алгоритм для місцевої влади, як діяти в екстремальних умовах бойовиз дій і (!!!) в умовах окупації. Це генератори в лікарнях і паливо для цивільного і військового транспорту із запасом. Це підготовлені бомбосховища, позначки про які стають такими ж звичними, як і назви вулиць. Це евакуація, нехай і названа інакше, дитячих будинків, будинків літніх людей, психоневрологічних та інших диспансерів.

Підготовка до оборони – це не завжди і не обов’язково кричати про це з екранів ТБ (хоча ролики про базові речі, базові продукти в коморі тощо були б не зайві). Це системна політика. І цього в потрібних масштабах з боку держави не відбувалося. Все, крапка. Можна багато домислювати, але ЗСУ готувалися в міру своїх можливостей, вся державна машина - ой, як відставала.

Але що мене хвилює тут: що в цій дискусії вже зараз влада робить фатальну помилку – не розуміє, що виляти в подібних критичних ситуаціях не можна. Комунікація вкрай неадекватна. Всі пояснення про «7 млрд», які б країна почала втрачати з жовтня чуються як те, що людьми і їхніми життями знехтували. І мені дуже дивно, що в ОП так вперто не розуміють, що ці раціонально-економічні аргументи не працюють, що краще було б сказати:

«Ми помилилися, ми дійсно розраховували, що повномасштабного вторгнення не буде, але і наші партнери теж помилялися, бо надання Україні зброї заздалегідь могло б не тільки не спровокувати, але навпаки стримати Росію. Воюємо, вимагаємо підтримки від тих самих партнерів до переможного для Україні кінця в цій війни».

Чому риторика не така? Пояснень може бути багато: від впертості чи самовпевненості – до свідомої комунікаційної лінії. Це не так важливо, але я б реально радила не гратися з консолідацією нації і навчитися визнавати деякі свої помилки. Бути максимально прямими, бо війна і так все оголила».

Останні новини з категорії Коментарі

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025

Енергетична криза в Молдові, зміна влади в Сирії, нові акценти в допомозі Україні – коментар Марії Золкіної

Марія Золкіна окреслила головні сигнали для України, Молдови, Заходу та розглянула перспективи нових форматів міжнародної співпраці.
6 січня 2025

Газ у Придністров'я завжди постачався через переговори з Молдовою — Маріанна Присяжнюк

Про наслідки припинення постачання російського газу в Придністров’я та можливі вирішення цієї ситуацій Громадському радіо розповідає Маріанн...
6 січня 2025