Під час нового наступу росія комбінуватиме активність на фронті із ракетними ударами по цивільній інфраструктурі Тарас Жовтенко
Військове командування держави-агресора намагатиметься комбінувати активність на фронті із масованими ракетними ударами по цивільній інфраструктурі. Точного повторення минулорічного повномасштабного вторгнення з боку російської армії під час нового наступу не буде. Але деякі спільні риси в діях російських військ імовірні. Таку думку в ефірі Апостроф TV висловив військовий експерт Тарас Жовтенко.
"З одного боку, можна погодитися з оцінками нашої військової розвідки, що справді і воєнні і політичні умови зараз і рік тому – абсолютні різні. Тому в принципі не можна очікувати, що російська сторона буде намагатися абсолютно точно один в один повторювати те, що вони пробували робити в лютому 2022 року. Але з іншого боку, ми не повинні забувати, що насправді для росіян ця війна в цілому має ознаки гібридності. Хоч ми зараз маємо справу з гарячою війною, агресію з боку російської федерації проти України, але для нинішнього російського режиму ці дії вкладаються в більш широку гібридну агресію проти України, яка почалася ще у 2014 році. Недарма вони повернули на посаду командувача об’єднаного угруповання військ генерала Герасимова, який, насправді, є в російських реаліях автором цього гібридного підходу загалом, і архітектором операції захоплення Криму у 2014 році, і, зрештою, він же розробляв операцію 24 лютого 2022 року", - пояснив експерт.
Він зазначає, що окремі елементи цієї гібридності абсолютно точно будуть присутні, росіяни намагатимуться використовувати маневри, що відволікають, вони точно комбінують поселену активізацію бойових дій на лінії фронту з масованим ракетним обстрілом цивільних об'єктів і цивільної інфраструктури.
"Росіяни, ймовірно, намагатимуться схилити Білорусь хоча б до імітації загрози з північного напрямку. б частково досягти тих цілей, які росіяни собі ставлять", - спрогнозував Жовтенко.