Коментарі
Перегляди: 807
6 червня 2019

Перезавантаження Мінська

Чи стануть мінські перемовини ефективними за президентства Зеленського? Про це Громадське Телебачення запитало, зокрема, політичну аналітикиню Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Марію Золкіну (з 40 хв.)

За її словами, ефективність Мінської Тристоронньої контактної групи залежить не так від персоналій, як від повноважень її учасників і гарантій виконання досягнутих цією групою домовленостей. Валерія Лутковська, наприклад, має домагатися  доступу до українських військовополонених у «ДНР» та «ЛНР».

Розмови про реінтеграцію в Україні мають стати насамперед дискусією про політику стосовно мешканців окупованих територій і прифронтових районів з боку України, каже експертка. Будь-які домовленості і зобов’язання мають відповідати реальним можливостям сторін.

«Наприклад, марно вимагати від України гарантій ремонту мосту в Станиці Луганській, якщо фізично доступу до нього українська сторона не має. Бойовики незаконно у 2016 р. посунули свій блок-пост і перебувають на тій територій, що закріплена за Україною, згідно з Мінськом, та контролюють розбитий міст де-факто», – пояснює Марія Золкіна.

Вона також зауважує, що перемовини мають йти за чітко визначеними каналами: Президент Зеленський має жорстко заявити, що ідея Медведчука грати свою гру і вести з Росією окремі перемовини нелегітимна і до уваги не братиметься.

Щодо  зустрічі у нормандській четвірці, то вона буде більше демонстративною,  вважає Марія Золкіна, бо інший варіант - це піти на певні поступки в цьому форматі Україні, адже Росія зменшувати свої вимоги до Києва не готова зараз.

Новій адміністрації  аналітиткиня радить не відмовлятися від ідеї міжнародної місії та адміністрації, аргументуючи  тим, що  це буде добровільне позбавлення себе одного з можливих інструментів врегулювання.