Події
Перегляди: 895
2 березня 2023

Перемога України – це модель, яка має сприяти стабільному миру в регіоні – Марія Золкіна

23 лютого в Берліні пройшла дискусія «Рік від початку повномасштабного вторгнення: роль Європи в забезпеченні перемоги України»,  організована Мережею Фундації “Відкрите суспільство” (Open Society Foundations), до якої входить Міжнародний фонд “Відродження”. Українські, німецькі та французькі експерти ділилися своїм баченням і рекомендаціями щодо того, як Німеччина, Франція та уся Європа можуть підтримати Україну для перемоги у війні з росією.

Обговорення базувалось на звіті Мережі “Відкрите суспільство” про військову, економічну та політичну підтримку, необхідну для забезпечення витривалості та перемоги України.

Модерувала дискусію заступниця виконавчого директора фонду “Відродження” Інна Підлуська, а участь в обговоренні взяли: Ніко Ланге (старший науковий співробітник Zeitenwende Initiative на Мюнхенській конференції з безпеки), Омід Нуріпур (член Бундестагу та співголова Альянсу 90/Зелених), Даніела Шварцер (виконавча директорка Open Society–Europe and Central Asia), Ніколас Тенцер (директор Journal Desk Russie та старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики) та Марія Золкіна (керівниця відділу регіональних досліджень і досліджень у сфері безпеки у Фонді «Демократичні ініціативи», науковий співробітник Лондонської школи економіки).

Відкриваючи обговорення Інна Підлуська наголосила на тому, що “Український народ продемонстрував надзвичайну мужність, рішучість і стійкість перед обличчям терору та несправедливості. А міжнародна спільнота продемонструвала єдність і відданість Україні. Це ключовий момент для демократії.”. Ця теза також була ключовою для усієї дискусії щодо того, якою має бути перемога України та що для цього може зробити Європа.

Зокрема, про  визначення української перемоги і кроки, які потрібні для її якнайшвидшого досягнення, свої думки висловила   Марія Золкіна.

«Для мене перемога України – це модель, яка має сприяти стабільному миру в регіоні», – зазначила вона.

Задля цього, на її думку, необхідні такі передумови: 

1) деокупація всієї української території;

2) формалізація включення України в міжнародну систему безпеки: а) НАТО; б) дво/багатосторонні альянси з безпеки і оборони;

3) максимальне виснаження/руйнування будь-яких воєнних спроможностей Росії і можливостей для їх поновлення;

 4) притягнення воєнних злочинців до відповідальності у міжнародних трибуналах.

“Коли росія вторглася в Україну у 2022 році, це був черговий етап агресії проти нашої країни, який розпочався у 2014 році. Ми чітко розуміємо, що росія зазнає поразки, і що політичні компроміси ціною територіальної цілісності України — неприйнятні.”, – акцентувала вона.

Фото: Міжнародний фонд "Відродження"

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024