Події
Перегляди: 825
2 березня 2023

Перемога України – це модель, яка має сприяти стабільному миру в регіоні – Марія Золкіна

23 лютого в Берліні пройшла дискусія «Рік від початку повномасштабного вторгнення: роль Європи в забезпеченні перемоги України»,  організована Мережею Фундації “Відкрите суспільство” (Open Society Foundations), до якої входить Міжнародний фонд “Відродження”. Українські, німецькі та французькі експерти ділилися своїм баченням і рекомендаціями щодо того, як Німеччина, Франція та уся Європа можуть підтримати Україну для перемоги у війні з росією.

Обговорення базувалось на звіті Мережі “Відкрите суспільство” про військову, економічну та політичну підтримку, необхідну для забезпечення витривалості та перемоги України.

Модерувала дискусію заступниця виконавчого директора фонду “Відродження” Інна Підлуська, а участь в обговоренні взяли: Ніко Ланге (старший науковий співробітник Zeitenwende Initiative на Мюнхенській конференції з безпеки), Омід Нуріпур (член Бундестагу та співголова Альянсу 90/Зелених), Даніела Шварцер (виконавча директорка Open Society–Europe and Central Asia), Ніколас Тенцер (директор Journal Desk Russie та старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики) та Марія Золкіна (керівниця відділу регіональних досліджень і досліджень у сфері безпеки у Фонді «Демократичні ініціативи», науковий співробітник Лондонської школи економіки).

Відкриваючи обговорення Інна Підлуська наголосила на тому, що “Український народ продемонстрував надзвичайну мужність, рішучість і стійкість перед обличчям терору та несправедливості. А міжнародна спільнота продемонструвала єдність і відданість Україні. Це ключовий момент для демократії.”. Ця теза також була ключовою для усієї дискусії щодо того, якою має бути перемога України та що для цього може зробити Європа.

Зокрема, про  визначення української перемоги і кроки, які потрібні для її якнайшвидшого досягнення, свої думки висловила   Марія Золкіна.

«Для мене перемога України – це модель, яка має сприяти стабільному миру в регіоні», – зазначила вона.

Задля цього, на її думку, необхідні такі передумови: 

1) деокупація всієї української території;

2) формалізація включення України в міжнародну систему безпеки: а) НАТО; б) дво/багатосторонні альянси з безпеки і оборони;

3) максимальне виснаження/руйнування будь-яких воєнних спроможностей Росії і можливостей для їх поновлення;

 4) притягнення воєнних злочинців до відповідальності у міжнародних трибуналах.

“Коли росія вторглася в Україну у 2022 році, це був черговий етап агресії проти нашої країни, який розпочався у 2014 році. Ми чітко розуміємо, що росія зазнає поразки, і що політичні компроміси ціною територіальної цілісності України — неприйнятні.”, – акцентувала вона.

Фото: Міжнародний фонд "Відродження"

Останні новини з категорії Події

Більшість українців не підтримує прихід до влади після війни жодної з чинних партій

Експертне обговорення результатів опитування соціологічної служби Центру Разумкоа "Оцінка ситуації в країні, довіра до соціальних інститутів...
12 квітня 2024

«Молодь і люди середнього віку стануть рушійною силою нашого відновлення»

Презентація загальнонаціонального соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи», проведеного на замовлення мережі «Вікно Відновл...
29 березня 2024

Більшість українців вірять: Україна відновить свій довоєнний соціально-економічний потенціал

Експертне обговорення результатів загальнонаціонального опитування щодо проблем відновлення України та медіаспоживання громадян, проведеного...
19 березня 2024

Відбулася презентація результатів дослідження впровадження НУШ у 5–6-х класах

Експерти обговорили результати дослідження “Нова українська школа” в 5–6-х класах: виклики впровадження”
15 березня 2024