Переконаних антивакцинаторів не така велика кількість, як великий вплив Росії, яка переконує, що наявні вакцини небезпечні, – Андрій Сухарина
За даними свіжого опитування соціологічної групи "Рейтинг" (від 21-23 жовтня), 43% взагалі не планують вакцинуватися від COVID-19. Водночас частка тих, хто готовий щепитися, за серпень-вересень збільшилася на 10%.
Якщо порівнювати із серпневим опитуванням Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, тоді не хотіли вакцинуватися понад 56% українців. За словами політичного аналітика Фонду Андрія Сухарини, частка переконаних антивакцинаторів не така велика і в кожній країні коливається в межах 10-15%. Тобто, це не більшість. Проте, дійсно, є велика частка людей, які станом на зараз не хочуть вакцинуватися. Їх багато, але ця кількість зменшується.
"Як-то кажуть, поки грім не вдарить, козак не перехреститься. Щодо страхів, ми запитували у респондентів, які не збираються вакцинуватися, чому вони не хочуть. Найпопулярнішими варіантами були: вакцини ще недостатньо перевірені, побоювання щодо побічних ефектів, нав’язування вакцинації з боку держави… Чому я вважаю, що частка переконаних антивакцинаторів не така велика? В кінці минулого року, коли ще не було вакцин, проводили опитування (у багатьох країнах, не тільки в Україні), чи готові люди вакцинуватися безпечною перевіреною вакциною, коли така буде в наявності? Людей, які не хотіли вакцинуватися, було значно менше, ніж зараз. Багатьох переконали, що наявні вакцини або небезпечні, або недостатньо перевірені…", – пояснює у коментарі ТСН.ua Андрій Сухарина.
І тут, за його словами, звісно, великий вплив Росії, яка багато зусиль доклала до дискредитації західних вакцин у просуванні свого "Спутніка", що найбільше вдарило по ній самій. У РФ показники людей, які не хочуть вакцинуватися, навіть вищі, ніж у нас. Тобто, Росія настільки загралася з дезінформацією, пропагуючи, що щеплення – це зло, намагаючись очорнити західні вакцини, що втрапила у власну ж пастку.