Події
Перегляди: 2251
28 жовтня 2012

Олексій Левінсон: В Україні більше політичного плюралізму та розвиненіша соціологія

УНН. В Україні, у порівнянні з Росією, більший політичний плюралізм та активніші соціологічні вивчення громадської думки. Про це у коментарі УНН сказав керівник відділу соціокультурних досліджень Аналітичного центру "Левада-Центр" (Росія) Олексій Левінсон, який прибув в Україну на запрошення Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

"Я думаю, що загалом в Україні вивчення суспільної думки іде більш успішно, ніж в Росії", - сказав О.Левінсон.

В Росії, за словами соціолога, екзит-полу проводяться не так активно, як в Україні  і між соціологами менша конкуренція.

"Крім того у Росії, на сьогодні,  питання про те наскільки чесними будуть вибори, настільки ускладнився, що виправити ситуацію за допомогою такого інструменту, як екзит-пол вже неможна. У нас у цьому сенсі ситуація більш складна, адже практично відсутня будь-яка конкуренція. Навіть сьогодні, коли політична картина в Україні не така, якою була кілька років тому, але в Україні присутній набагато більший політичний плюралізм, ніж у Росії. Його більше, плюралізму більше у вашій політичній системі, електоральній системі, а також у системі вивчення громадської думки. Я дуже радий за Україну. Я думаю, що це дасть можливість українському народові досягти того майбутнього, яке найбільше їй необхідне", - наголосив соціолог.

Соціолог також оцінив рівень зацікавленості російської влади виборами в Україні.

"Владні структури Росії проявляли велику цікавість до виборчого процесу в Україні. І цей інтерес був, на мою думку, трояким. По-перше, це побоювання того, що демократичні вибори можуть призвести до зміни влади. Це те, що колись назвали "помаранчевою революцією", а для російської влади це є просто кошмаром. Їх переляк тоді був набагато більшим, аніж реальна загроза зміни влади. По-друге, їх бажання вплинути на результати виборів у сусідній, суверенній країні. Я думаю тут чудово відомо, як ці спроби робились. По-третє, а тепер вже із обережністю спостерігати за перебігом виборів. Я не думаю, що у влади Росії є чітка програма того, як саме, у якому напрямку вона хоче вплинути на результати виборів. Але загалом, які у представників російської влади, я думаю, загалом відомо", - сказав він.

Водночас на думку О.Левінсона, російська влада цього року не чинила спроб масштабного впливу на вибори в України – це були окремі точкові спроби.

Нагадаємо, сьогодні у день голосування на виборах до Верховної Ради України відбувається “Національний екзит-пол’2012”. До Консорціуму, який організував екзит-пол, входять Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Управління проектом,  фінансовий і медійний менеджмент екзит-полу  здійснює  Фонд "Демократичні ініціативи". Опитування виборців проводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова,  наукове керівництво, розробку вибірки та координацію робіт з опитування  виконує  КМІС.

Вибірка. Генеральна сукупність екзит-полу –  виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць). Вибірка буде репрезентативною  для України в цілому й для її 4 регіонів (Захід,  Центр, Схід, Південь).

Вибірка є двоступеневою кластерною, на першій ступені з кожної області, пропорційно кількості дільниць у цій області, відбираються виборчі дільниці з рівною ймовірністю, на другій ступені проводиться систематичний (покроковий відбір) виборців на виборчій дільниці. Використовуватиметься постійний крок відбору протягом дня проведення виборів.

Кількість виборчих дільниць –  400  (по 200 для кожної дослідницької компанії).

Обсяг вибірки – 17000 респондентів (залежно від явки)
Кількість інтерв’юерів – на кожній виборчій дільниці  працюватиме 2–3 особи, усього буде задіяно близько 700 інтерв'юерів, які пройдуть спеціальне навчання.

Похибка вибірки.  Статистична  похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищуватиме 1.3%, але є ще систематичні похибки, які залежать від різних факторів. Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, що були проведені за такою самою методологією, ми припускаємо, що помилка вибірки не перевищить 2.5% для лідерів і буде в межах 0.5–1% для інших партій і блоків.  У дочасних парламентських виборах 2007 року максимальна помилка вибірки для всіх партій не перевищувала 1.1%.

Джерело:  УНН

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024