Коментарі
Перегляди: 361
14 червня 2022

Олексій Гарань: Як на мене, немає виправдань не дати Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Так науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерів, професор політології НаУКМА Олексій ГАРАНЬ прокоментував в етері Телеканал ATR шанси України на кандидатство в ЄС та ймовірні підсумки візиту лідерів  Франції, Німеччини та Італії в Україну.

 «З одного боку, цей візит свідчить про підтримку України – те,  що три лідери західноєвропейських держав  приїжджають до нас.  З іншого боку, зараз говорять про можливі небезпеки в  тому сенсі, що ці лідери можуть тиснути на Україну з метою  знайти «спасіння для обличчя» Путіна.  І така небезпека  справді є.  Нам треба бути в цьому сенсі дуже пильними, бо назовні всі говоритимуть правильні речі, але невідомо, що відбуватиметься за кулісами», – застеріг Олексій Гарань.

Він також зауважив, що якщо виходити з тональності заяв Президента Зеленського,  то вони достатньо вимогливі і радикальні  в критиці західних партнерів.  

«Партнери заслуговують на критику, оскільки запізнюються з допомогою Україні, але й ми свого часу мали роби свою роботу і теж без таких речей, як, скажімо, необрання прокурора САП. Офіс Президента фактично проігнорував обрання спеціалізованого антикорупційного прокурора. То це вже питання до нас, а не до європейців», – нагадав політолог.

Але насправді дуже дивно зараз чути від деяких європейців, що ми ще маємо виконати якісь умови для того, щоб отримати статус кандидата, Олексій Гарань.  І тут позиція Зеленського, на  його думку,  правильна:

«Президент  наполягає, що ми цілком заслуговуємо на те, щоб стати кандидатом. Український народ довів, що він до цього готовий. І як на мене, немає виправдань не дати Україні статусу кандидата». 

Чи буде вирішене питання з постачанням зброї під час візиту трьох лідерів до Києва, Олексій Гарань прокоментував:

«Західна допомога запізнюється, і ми маємо право вимагати більшого.  Для тих, хто має таку точку зору, що НАТО нам нічого не винне, скажу, що це не так. По-перше, Будапештський меморандум, який підписали США і Велика Ббританія, а  Франція приєдналися до цього, ніхто не відміняв.  Його ніхто не скасував, хоча його не виконують. Тому, я думаю, що ці країни мають нести відповідальність.  А по-друге, у 1997 році була підписана Хартія про особливе партнерство. І саме  зараз вона проходить випробування, під час цієї війни. Тому НАТО нам має допомагати», – наголосив Олексій Гарань.

А ще в розмові з науковцем –  про пропагандистську кампанію Офісу Президента, парламентські вибори у Франції, громадську думку українців та пошук «хороших рускіх».

 

Останні новини з категорії Коментарі

З часом позиції України ставатимуть більш виграшні, - Марія Золкіна

Марія Золкіна в коментарі австралійському мовнику ABC дала оцінку, коли очікувати паритету на полі бою.
5 липня 2022

НАТО більше не розглядає Росію як складного, але все-таки партнера ― Андрій Сухарина про нову концепцію Альянсу

Про нову концепцію НАТО і новий пакет допомоги для України після саміту НАТО в Мадриді Українському радіо розповів Андрій Сухарина
1 липня 2022

Чесність – професійна та людська – перше, що спадає на думку, коли говориш про Ірину Бекешкіну

Олексій Гарань у розмові зі журналістом Андрієм Куликовим анонсував презентацію книги "Ірина Бекешкіна. Поки ми живі..."
28 червня 2022

Маємо не впадати, ані у розпач, ані в ейфорію! Для цього не потрібно читати новини на ніч, – Олексій Гарань

Які настрої переважають в українському суспільстві після чотирьох місяців війни, розповів Олексій Гарань.
27 червня 2022