Олексій Гарань: Партія "Слуга народу" тримається винятково на високих рейтингах Зеленського

Коментарі
Перегляди: 421
17 червня 2020

"Слуга народу" майже рік як при владі, а партійні структури досі не сформовані. Кадрова політика має мало спільного з обіцяним оновленням, фінансування партії залишається непрозорим.

Маючи одноосібну більшість у Верховній Раді ще з минулого літа, "Слуга народу" не поспішає ставати повноцінною партією. Українцям, які хочуть стати членами найпопулярнішої політичної сили країни у регіонах, просто немає куди звертатися - у багатьох областях досі немає партійних осередків. Реєстрація обласних партійних структур розпочалася з наближенням місцевих виборів, які відбудуться восени. На початку червня партія на своєму сайті повідомила про створення дев'яти обласних осередків. Це повідомлення стало першим на партійному сайті з липня минулого року: з моменту переможних парламентських виборів "Слуга народу" як партія ніби перебувала у режимі "стенд-бай".

Видання  DW у своїй статті розбиралось, чому попри передвиборчі обіцянки про посилення “низової демократії”, про зміну політичних еліт і “соціальні ліфти” становлення партії не вирізняється прозорістю, та й, власне, партії як такої досі немає.

Партія без ідеології

Професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціатви" Олексій Гарань у розмові з DW констатує, що "Слуга народу" багато у чому повторює традиційний для української партії влади шлях. "До президентських партій біжать більшість бізнесменів і ті, хто намагається отримати доступ до владних ресурсів. Цими людьми керує не ідеологія, а прагнення бути допущеним до владного ресурсу", - зазначив політолог у розмові з DW.

Гарань прогнозує, що на майбутніх місцевих виборах "слуги" на Заході казатимуть те, що подобається Заходу, а на Сході - те, що подобається Сходу.  "У "Слуги народу" я не бачу ані ідеологічного стрижня, ані згуртованості. Всі вони тримаються в купі на тлі ще досі високих рейтингів Зеленського, хоча вони й падають", - каже аналітик. За його словами, партія будується старими методами і дедалі частіше до її лав потрапляють люди із сумнівною репутацією, які вже працювали у владній обоймі у різні періоди.