Коментарі
Перегляди: 1571
28 листопада 2018

Оголошення Україною воєнного стану – підстава вимагати серйозної реакції і від світу

Інцидент у Керченській протоці не випадковий. Росія постійно намагалася обмежити прохід кораблів, навіть мирних. І це повністю суперечить як свободі судноплавства, так і чинному договору між Україною і Росією, що передбачає вільний прохід усіх кораблів включно з військовими. Про це Голосу Америки сказав Олексій Гарань, професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи".

Абсолютно зрозуміло, що три маленьких українських катери не могли становити загрози. Росія діяла нецивілізовано, варварськи. І це була пряма атака військових Росії, прямий акт агресії. Не реагувати на таке не можна.

Оголошення Україною воєнного стану – підстава вимагати серйозної реакції і від світу.

Я думаю, що запровадження воєнного стану було доцільним не тільки як відповідь на пряму агресію. Ми не знаємо, які подальші плани Росії. Вона займається нагнітанням, ескалацією конфлікту. До агресії в Криму, до агресії на Донбасі додається спроба повністю блокувати Азовське море для українських кораблів, у тому числі мирних. А що буде далі? Росія готова завдати удар. Тому я думаю, що воєнний стан – це також важливий превентивний захід. Це демонстрація серйозності ситуації для наших зарубіжних партнерів. Оголошення Україною воєнного стану – підстава вимагати серйозної реакції і від світу.

Такий режим в історії України запроваджується вперше. І тому він має своєрідний тестовий характер. Ми зараз не знаємо, як конкретно це буде функціонувати. Але ми знаємо, що перелік обмежень, які будуть застосовуватись, не стосуються обмеження прав громадян. Ідеться більше про координацію між армією, Нацгвардією, МЗС, СБУ. Питання полягає у тому, щоб забезпечити максимальну взаємодію силових структур з органами влади на час «Ч». Тобто якщо почнеться широкомасштабна агресія проти України. І в цьому я бачу сенс.

Що ж до закидів, буцімто воєнний стан запроваджений заради відтермінування виборів, то зараз цей режим вводиться на 30 днів. Він жодним чином не перетинається хронологічно з початком передвиборчої кампанії.

Оригінал: Голос Америки

Останні новини з категорії Коментарі

США призупиняють постачання деякої зброї Україні: що Вашингтон хоче сказати Києву? – Петро Бурковський

Петро Бурковський в коментарі BBC розповів про наслідки призупинення Сполученими Штатами частини військових поставок Україні
3 липня 2025

«Рішення, що перезріло»: чому Україна виходить із договору про заборону протипіхотних мін, пояснив Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко розповів про суть і значення конвенції про заборону протипіхотних мін, а також чому Україна так запізно вийшла з цього дого...
3 липня 2025

Тривожна тенденція серед українців — Олексій Гарань

Олексій Гарань на Radio NV прокоментував дані соцопитування про те, як українці розуміють автократію та демократію та в якому напрямку розви...
2 липня 2025

Готуючись до майбутнього без США, Європа шукає власну ядерну «парасольку» – Тарас Жовтенко

Чому великі європейські країни більше не покладаються на Вашингтон у свої безпековій стратегії, пояснив Тарас Жовтенко
1 липня 2025