Коментарі
Перегляди: 2073
26 серпня 2017

Новітня історія роз'єднує українців

Історія ділить українців на регіони. І чим новіша подія, тим більше вона спричиняє розбіжностей в громадян з різних регіонів.

Про це в ефірі проекту «Історична правда»  з Вахтангом Кіпіані (спеціальний випуск до Дня Незалежності, телеканал ZIK) зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

«Звичайно ж, історія важлива. Особливо, якщо взяти до уваги державу, адже життя держави – це історія. І 26 років Незалежності – це вже історія нашої держави. Історія важлива і для окремої людини, адже це теж частина її життя», – вважає Ірина Бекешкіна.

Проте, на її думку, вплив історії на нашу сучасну державу є двояким та різностороннім.

«У 2015-му році ми вивчали, які події українці вважають найбільш важливими та позитивними і які найбільш негативними. В основному люди солідарні в оцінці давніх подій. А якщо брати вже більш сучасні події, наприклад, історію 20-го століття, то вона вже ділить регіони. Наприклад, найбільш негативною подією в історії України вважають Голодомор, і це спільне. А от що стосується розпаду Радянського Союзу, то для центру та заходу це позитивна подія, а от для Донбасу – негативна», – розповідає директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

За її словами, нещодавні події викликають в поглядах українців значно більше розбіжностей, ніж більш давні.

«Революція Гідності для західних регіонів є позитивною подією, а от інші регіони її не виділяють. Тому події, які є не настільки давніми, як це не парадоксально, викликають більше розбіжностей в оцінках, ніж якісь дуже давні події», – зауважила соціолог.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025