Події
Перегляди: 1739
22 жовтня 2012

Н.Королевська буде в екзит-полах, незважаючи на судову тяжбу з соціологами

УНН. Директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, коментуючи позов лідера партії "Україна – Вперед!" Наталі Королевської до соціологів сказала УНН про те, що не лише в історії української соціології, а й світової взагалі, а також в історії політики не було такого прецеденту, щоб на соціологів політики подавали позов, бо останнім не подобаються їхні рейтинги.

На уточнююче запитання УНН чи може Н.Королевська та соціологи піти на мирову, співрозмовниця агентства відповіла: "Що стосується мирової, то була така спроба, коли я прямо у Савіка Шустера (під час телевізійного ток-шоу – Ред.) запропонувала поїхати і подивитись як в цих анкетах (соціологічних опитуваннях – Ред.) голосують люди. Але чомусь людина (Наталя Королевська – Ред.) вирішила, що ці анкети потрібно пред’являти суду. Яка ж тут мирова? Тепер робимо копії цих анкет – 2040 анкет по 8 сторінок кожна анкета. Уявіть собі! … Але абсурдність цієї справи – абсолютно очевидна. Тим більше, що ми всі анкети відксеримо і оригінали дамо, і копії дамо. Ми дамо результати всіх соціологічних служб, які були після нас і які такі ж самі як і наші. Була заява соціологічної асоціації України, де провідні вчені висловивлись щодо цієї справи, що вона абсолютно абсурдна, але небезпечна, оскільки є наступом на роботу людей, які вивчають суспільство. Все це є".

І.Бекешкіна також пояснила, чому соціологи подали зустрічний позов на політика.

"Чому зустрічний позов? Розумієте, якщо цей прецедент набуде поширення, то соціологи в країні не зможуть взагалі працювати . Уявіть собі, якби на нас подали до суду 17 партій, які у нас перебувають під виборчим бар'єром за опитуванням. Якби до нас подали позов політики, яким переважно не довіряють в наших опитуваннях, а це майже всі. Якби до нас подали позов банки, оскільки банкам населення переважно не довіряє, якби на нас подавав позов уряд, тому що уряду не довіряють за нашими результатами. Зрештою не довіряють і міліції, і судам. Ми взагалі будемо робити тільки те, що будемо множити анкети і засідаи в судах. Це ж просто зовсім абсурдна ситуація виходить", - сказала вона.

На уточнююче запитання, чи вплине якось ця ситуація на екзит-поли, які будуть оприлюднюватись, співрозмовниця агентства відповіла: "До рішення суду ми маємо право оприлюднювати все, що завгодно. Рішення суду не оприлюднювати, може бути лише в тому разі, якщо суд запевнить, що ми дослідження не провели і що ці результати неправильні. Лише в цьому випадку, але цього не може бути, тому що цього не може бути".

На запитання УНН, чи означає це, що в екзит-полах можна буде побачити і прізвище Н.Королевської, вона відповіла: "Звичайно".

Як повідомляв УНН, Н.Королевська подала на соціологів до суду. В свою чергу, КМІС вирішив подавати на Королевську до суду.

Нагадаємо, 8 жовтня було оприлюднено дані загальнонаціонального дослідження громадської думки, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. У цьому дослідженні відзначалося, що якби вибори відбулися в найближчі вихідні, то за партію Наталії Королевської "Україна - Вперед!" проголосували б 2,1% виборців. 11 жовтня партія "Україна - Вперед!" Подала до Господарського суду Києва позов до фонду "Демократичні ініціативи" і ТОВ "Київський міжнародний інститут соціології ЛТД" (КМІС) з вимогою спростувати інформацію, оприлюднену про рейтинг підтримки партії "Україна - Вперед!".

Джерело:  УНН

Останні новини з категорії Події

На полях засідання Африканського Союзу в Аккрі: експерти з Південної Африки та України представили три аналітичні доповіді щодо взаємодії України та АС на шляху до африканської та світової безпеки

Експерти Гани, Південної Африки та України обговорили, як африканські країни можуть просувати зміни, які сприятимуть безпеці на африканськом...
23 липня 2024

Українці виявляють високу довіру європейським інституціям, проте більшість громадян все ще не відчуває себе європейцями – експертне обговорення даних соцопитування

З презентації опитування "Чи відчувають українці себе європейцями й наскільки довіряють європейським інституціям"
17 липня 2024

Чого досягає Кремль війною на виснаження і які втрати РФ можуть зупинити Путіна – обговорили експерти

З презентації аналітичної доповіді «Загрози нацбезпеці й оборонні тренди в Україні: аналітичний огляд тенденцій ІІ кварталу 2024 року»
5 липня 2024

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024