Події
Перегляди: 1697
22 жовтня 2012

Н.Королевська буде в екзит-полах, незважаючи на судову тяжбу з соціологами

УНН. Директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, коментуючи позов лідера партії "Україна – Вперед!" Наталі Королевської до соціологів сказала УНН про те, що не лише в історії української соціології, а й світової взагалі, а також в історії політики не було такого прецеденту, щоб на соціологів політики подавали позов, бо останнім не подобаються їхні рейтинги.

На уточнююче запитання УНН чи може Н.Королевська та соціологи піти на мирову, співрозмовниця агентства відповіла: "Що стосується мирової, то була така спроба, коли я прямо у Савіка Шустера (під час телевізійного ток-шоу – Ред.) запропонувала поїхати і подивитись як в цих анкетах (соціологічних опитуваннях – Ред.) голосують люди. Але чомусь людина (Наталя Королевська – Ред.) вирішила, що ці анкети потрібно пред’являти суду. Яка ж тут мирова? Тепер робимо копії цих анкет – 2040 анкет по 8 сторінок кожна анкета. Уявіть собі! … Але абсурдність цієї справи – абсолютно очевидна. Тим більше, що ми всі анкети відксеримо і оригінали дамо, і копії дамо. Ми дамо результати всіх соціологічних служб, які були після нас і які такі ж самі як і наші. Була заява соціологічної асоціації України, де провідні вчені висловивлись щодо цієї справи, що вона абсолютно абсурдна, але небезпечна, оскільки є наступом на роботу людей, які вивчають суспільство. Все це є".

І.Бекешкіна також пояснила, чому соціологи подали зустрічний позов на політика.

"Чому зустрічний позов? Розумієте, якщо цей прецедент набуде поширення, то соціологи в країні не зможуть взагалі працювати . Уявіть собі, якби на нас подали до суду 17 партій, які у нас перебувають під виборчим бар'єром за опитуванням. Якби до нас подали позов політики, яким переважно не довіряють в наших опитуваннях, а це майже всі. Якби до нас подали позов банки, оскільки банкам населення переважно не довіряє, якби на нас подавав позов уряд, тому що уряду не довіряють за нашими результатами. Зрештою не довіряють і міліції, і судам. Ми взагалі будемо робити тільки те, що будемо множити анкети і засідаи в судах. Це ж просто зовсім абсурдна ситуація виходить", - сказала вона.

На уточнююче запитання, чи вплине якось ця ситуація на екзит-поли, які будуть оприлюднюватись, співрозмовниця агентства відповіла: "До рішення суду ми маємо право оприлюднювати все, що завгодно. Рішення суду не оприлюднювати, може бути лише в тому разі, якщо суд запевнить, що ми дослідження не провели і що ці результати неправильні. Лише в цьому випадку, але цього не може бути, тому що цього не може бути".

На запитання УНН, чи означає це, що в екзит-полах можна буде побачити і прізвище Н.Королевської, вона відповіла: "Звичайно".

Як повідомляв УНН, Н.Королевська подала на соціологів до суду. В свою чергу, КМІС вирішив подавати на Королевську до суду.

Нагадаємо, 8 жовтня було оприлюднено дані загальнонаціонального дослідження громадської думки, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. У цьому дослідженні відзначалося, що якби вибори відбулися в найближчі вихідні, то за партію Наталії Королевської "Україна - Вперед!" проголосували б 2,1% виборців. 11 жовтня партія "Україна - Вперед!" Подала до Господарського суду Києва позов до фонду "Демократичні ініціативи" і ТОВ "Київський міжнародний інститут соціології ЛТД" (КМІС) з вимогою спростувати інформацію, оприлюднену про рейтинг підтримки партії "Україна - Вперед!".

Джерело:  УНН

Останні новини з категорії Події

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024

Соціально-політичні орієнтації та проблеми мобілізації в Україні - екпертне обговорення результатів соцопитування

Презентації результатів загальнонаціонального опитування «Загрози нацбезпеці, оборонні тренди, соціально-політичні орієнтації та проблеми мо...
25 квітня 2024