Найефективнішим спосомом захисту прав в Україні люди вважають не суд і не поліцію, а ЗМІ, – Андрій Сухарина
ЗМІ в українському суспільстві є певним синонімом того, як можна домогтися хоча б якоїсь справедливості. І очевидно, що самі ЗМІ це розуміють.
Про це в ефірі програми токшоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24", заявив політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Андрій Сухарина, коментуючи скандал із головою Укрексімбанку Євгеном Мецгером та журналістами.
"Взагалі люди досить часто керуються абсолютно нераціонально – навіть коли займають владні кабінети. І тут висота твого стільця не залежить від того, як ти себе раціонально поводиш. Ми вже зачіпали тему, чи буде фінал цієї історії, справи, чи буде якийсь обвинувальний вирок. У 2016, 2018, 2020 роках ми – фонд "Демократичні ініціативи" – проводили величезне дослідження, присвячене правам людини. І серед цього дослідження було одне запитання: "Якщо ваші права порушені, то який найефективніший спосіб захисту, як ви вважаєте, є в Україні?". Що було на першому місці? Суд? Ні. Поліція? Ні. ЗМІ", – зазначив аналітик.
На його думку, коли люди розуміють, що порушують їхні права, вони намагаються досить часто звернути на це увагу ЗМІ:
"Якщо про це напише газета, якщо про це скажуть на телеканалі, то, можливо, справа буде рухатися. Журналісти самі це розуміють. Тут добре видно журналістську солідарність, яка дуже добре спрацювала. І тут велика похвала, мабуть, журналістській спільноті, яка добре зорганізувалася", – каже Андрій Сухарина.
Проблема, за його словами, полягає в іншому – в Україні настільки мало людей довіряють судам, поліції, прокуратурі, СБУ тощо, що постає запитання: "А кому довіряти?". Він також зауважив, що це ситуація, якої не мало б бути в нормальній цивілізованій країні.