Події
Перегляди: 1081
31 березня 2019

Національний екзит-пол'2019 проходить нормально

Національний екзит-пол під час президентських виборів-2019 відбувається нормально.

Про це під час брифінгу про перебіг опитування на виході з виборчих  дільниць повідомила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

“Поки що “політ” триває нормально, нормально працюють наші інтерв’юери. Сьогодні члени наглядової ради Національного екзит-полу, без попередження проїхалися дільницями разом із журналістами, познімали. Поки що все проходить нормально”, – сказала Ірина Бекешкіна.

Під час проведення екзит-полів застосовуватиметься методика “таємного голосування”, суть якої полягає в тому, що під час проведення анонімного опитування замість прямого запитання “Скажіть, за кого Ви проголосували?”, респондент сам заповнює паперову анкету, що починається із цього запитання, і вкидає її в скриньку екзит-полу.

Крім цього, анкета містить запитання про стать, вікову групу, освіту, а також час прийняття рішення, за кого голосував.

За словами Ірин Бекешкіної, провести екзит-пол коштує приблизно 200 тис. доларів.

 

“Перший тур, якщо говорити узагальнено, коштує 200 тисяч доларів. Це і зарплата, і організація та транспортні витрати”, – повідомила вона.

 Соціологиня також застерегла,  що раніше ніж, закриються виборчі дільниці, інформація про дані опитування оприлюднена не буде.

“Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України. Проте, хочу наголосити, що не опитуються такі дільниці, як закордонний виборчий округ, спеціальні дільниці, такі як в’язниці, лікарні, військові частини, виборці, які голосують вдома - загалом це приблизно 6,2% тих, кого ми не охоплюємо екзит-полом”, - сказала PR-менеджер КМІСу Тетяна Пясковська.Реалізація цього проекту проходить під контролем Наглядової ради, до складу якої увійшли лідери громадських організацій, провідні українські експерти та журналісти.

За словами голови Наглядової Ради Національного екзит-полу'2019 Євгена Бистрицького, члени наглядової ради протягом дня переконалися у тому, що це дослідження проводиться за правилами, переважно люди охоче погоджуються взяти участь у цьому опитуванні. Кількість тих, хто відмовився, пояснивши нестачею вільного часу, незначна."Жодних порушень станом на цю годину ми не побачили. Достатньо активно відбуваються вибори. Екзит-пол іде у штатному режимі, вибори продовжуються”, - сказав він.

Член Наглядової Ради Національного екзит-полу'2019 Андрій Горбачик підкреслив, що у проведенні такого роду дослідження професіоналізм інтерв'юерів має чи не головне значення. “Це тільки на перший погляд здається, що легко когось зустріти та спитати, розповісти. Насправді це серйозна робота, яка зараз відбувається на чотирьох сотнях дільниць по всій Україні, відібраних випадковим чином. Там працюють спеціально навчені інтерв'юери, які обирають також спеціальним чином, а не тих, хто подобається, чи є компетентний або більш комунікабельний”, - сказав він.

Прес-секретар проекту "Національний екзит-пол"  повідомв, що результати екзит-полу станом на 18:00 будуть оприлюднені в Укрінформі о 20:00,  а ті дані, що надішли о 20:00 після закриття дільниць, оприлюднять о 23:)),

Похибка вибірки не перевищує 2,5% для лідерів і буде в межах 0,5–1% для інших кандидатів.Національний екзит-пол під час президентських виборів 2019 проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках проекту «Національний екзит-пол 2019», що здійснюється за фінансової підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», Посольства Канади в Україні.