Події
Перегляди: 1822
25 травня 2014

Національний екзит-пол’2014 на виборах Президента України розпочався вчасно і проходить без перешкод

Національний екзит-пол’2014 на виборах Президента України, що його провидить Консорціум,  до якого входять Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова,   розпочався вчасно й без особливих перешкод для роботи інтерв’юерів.

Про це на прес-конференції «Національний екзит-полʼ2014: як розпочалось опитування і чи виникали проблеми з проведенням»  повідомила директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна. Вона зазначила, що екзит-пол  у Донецькій та Луганській областях також проводиться, але лише на тих виборчих дільницях, які  відкрилися.

Соціолог віддзначила також, що  великі черги на дільницях у Києві можуть позначитися на результатах місцевих виборів у столиці. Вона зауважила, що великі черги відлякують здебільшого молодь, яка розвертається і іде, плануючи повернутися пізніше. "Але  невідомо, чи вони повернуться",- скептично заявила Ірина Бекешкіна . Експерт  вважає, що на результатах президентських виборів це відчутно не відобразиться, а ось на результатах місцевих виборів у столиці - може, адже багато молодих команд ідуть на вибори і електоратом вони мають саме молодь.

 

 

Молодший експерт політико-правових програм Центру Разумкова Дарина Соколова повідомила, що  близько 12:00 на багато номерів мобільних телефонів надійшли смс із попередніми результатами  екзит-полу, причому супроводжувані  абревіатурами організацій, які проводять Національний екзит-пол.  Про це Центру Разумкова стали повідомляти пересічні громадяни й цікавитися, чи справді  це результати Національного екзит-полу. Відтак експерт  попередила, що  Консорціум до цього псевдоекзит-полу аж ніяк не причетний.  

Асистент генерального директора КМІС Тетяна Пясковська  зазначила,  що з огляду на великі черги, погану організацію виборчих дільниць для голосування,  а відтак ймовірний кількаразовий прихід людей на дільниці  з метою все ж таки проголосувати,  похибка для лідерів перегонів, яку попередньо заявляли організатори екзит-полу, може зрости з  2,5% до 3,5%.  Вона також повідомила, що у зв’язку з тим, що в Луганській і Донецькій областях важко проводити екзит-пол,  КМІС вперше в історії опитування на виході з дільниць проводить паралельно  опитування СATI, яке здійснюватиметься через стаціонарні та мобільні телефони. Планується опитати  близько  2 тис. респондентів – по 1 тис.  у кожній з областей. Результати   оприлюднюватимуться о 20:00.

Керівник відділу Аналітичного Центру Юрія Левади (Левада-Центр, Москва, Росія) Катерина Козеренко, яка працює на екзит-полі як експерт-спостерігач,  відзначила добру організацію проведення опитування. «Інтерв’юери екзит-полу працюють професійно, все налагоджено як гординниковий механізм», – каже соціолог.

Голова Дослідницького інституту нових американців  (США), соціолог Сем Клігер   зазначив, що у Сполучених Штатах  ці вибори вважають історичними, оскільки результат їх матиме наслідки не тільки для України, але й для  всієї Європи та світу. «Тому нам дуже цікаво спостерігати за цим процесом, – констатував соціолог. –  Те, що ми побачили  – великі черги,  – з одного боку, погано, але є  й великий позитив. Адже голосувати іде величезна лавина людей. За нашими спостереженням, у Києві може бути явка не меншою ніж 70%. І це захоплює. Люди доброзичливі. Залюбки відповідають на запитання інтерв’юерів, охоче беруть участь в  екзит-полі. Інтерв’юери добре підготовлені, тому саме під час проведення екзит-полу проблем не виникає».

На думку  соціолога,  серйозних підстав для того, що буде систематична помилка у  ході дослідження, немає. Сем Клігер переконаний, що Національний екзит-пол покаже результат з досить високою точністю.

Голова Наглядової ради Національного  екзит-полу’2014 Ігор Когут  відзначив високу кваліфікацію  організацій, які проводять Національний екзит-пол, і підтвердив, що сам процес екзит-полу відбувається фахово,  підстав сумніватися в його неупередженості немає. Експерт також наголосив, що те, що український народ не зі зброєю в руках, а  зброєю бюлетеня  намагається зберегти  своє право на незалежність, на розвиток своєї країни, й масово вийшов на вибори, вселяє великі надії. «Висока явка – це несподіванка, але основний позитивний формат цих виборів, – каже Ігор Когут. – Соціологічні організації отримують дані і зі східних регіонів – там вибори відбуваються,  хоч і не в  такому масштабі, як в Україні загалом,  але всі заяви, які потім лунатимуть з відомої нам країни про нелегітимність виборів, будуть компенсовані високою явкою українського народу», – підсумував експерт.

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024