Події
Перегляди: 25432
11 липня 2019

Національний екзит-пол: парламентські вибори 2019

Контролюймо чесність виборів разом!

Зареєструватися на заходи, які проводитимуться 21 липня, можна за посиланням:

https://forms.gle/U419Ntxvz3K7wYSo6

 

11 липня 2019 р. Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова на спільній прес-конференції оголосили про старт проекту «Національний екзит-пол 2019 – парламентські вибори». Консорціум, у складі вищезгаданих організацій проведе 21 липня, у день виборів до Верховної Ради України, опитування на виході з виборчих дільниць. 

Головна мета проекту — забезпечити ефективний громадський контроль за чесністю виборів. Реалізація проекту проходитиме під контролем Наглядової Ради, до якої увійшли лідери громадських організацій, провідні українські журналісти та експерти. 

Оприлюднення результатів Національного екзит-полу 2019 відбудеться 21 липня 2019 р. в Укрінформі (вул. Богдана Хмельницького, 8/16 ) за таким планом: 

  • 14:00 – прес-конференція, присвячена поточному звітуванню про перебіг процесу опитування респондентів на виході з виборчих дільниць, ймовірним проблемам та складнощам, що можуть виникнути в інтерв’юерів під час збору даних.
  • 19:45 – прес-конференція, на якій оприлюднять результати опитування (станом на 18:00). 
  • 22:00 – прес-конференція, на якій оприлюднять оновлені дані (станом на 20:00). 

Національний екзит-пол під час парламентських виборів-2019  здійснюється за фінансової підтримки міжнародних донорів: Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», Посольства Канади в Україні.

За оприлюдненням результатів Національного екзит-полу’2019 можна буде стежити на таких інтернет-ресурсах:

  1. Сайт Національного екзит-полу – https://dif.org.ua/exit-poll 

  2. Сайт Фонду «Демократичні ініціатива» імені Ілька Кучеріва – https://dif.org.ua/

  3. Сторінки «Демініціатив» на Facebook – https://www.facebook.com/deminitiativeshttps://www.facebook.com/nationalexitpoll/  

  4. Сторінка «Демініціатив» на Тwitter – https://twitter.com/dem_initiatives 

  5. Cайт Київського міжнародного інституту соціології – https://www.kiis.com.ua/

  6. Сайт Центру Разумкова – http://razumkov.org.ua/ 

  7. В ефірі та на сайтах інформаційних партнерів. 

За додатковою інформацією звертайтесь до прес-секретаря проекту «Національний екзит-пол 2019» Юрія Горбаня за тел.: +38 050 311 71 81 або e-mail: gorban@dif.org.ua

Методологія опитування 

Польовий етап дослідження «Національний екзит-пол 2019» здійснюватимуть дві провідні українські соціологічні компанії – Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Вибірка

Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці, та за винятком окупованих територій). Вибірка буде репрезентативною для України в цілому й для її 4 регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь). 

Вибірка є двоетапна. На першому етапі у кожній області обирається кількість дільниць  відповідно до відсотку виборців у цій області. Самі дільниці обирають випадковим чином. На другому етапі проводиться опитування виборців на виході з виборчих дільниць з певним кроком відбору. 

Результати декілька разів на день передають у центральний офіс соціологічних компаній. 

Результати опитування будуть представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі чотирьох регіонів:

Західний регіон – Закарпатська, Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області; 

Центральний регіон – Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області та місто Київ; 

Південний регіон – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Дніпропетровська області; 

Східний регіон – Харківська область, Донецька і Луганська області (підконтрольні українській владі).

Кількість виборчих дільниць – 300 (по 150 для кожної соціологічної компанії). 

Обсяг вибірки – близько 13 000 респондентів (залежно від явки виборців).

Кількість опитаних на кожній дільниці – приблизно 43 респондента в середньому.

Кількість інтерв’юерів – на кожній виборчій дільниці працюватиме 2–3 особи, усього буде задіяно близько 800 інтерв'юерів, які пройдуть спеціальне навчання. Інтерв’юери матимуть спеціальні бейджи зі символікою Національного екзит-полу. 

Похибка вибірки 

Статистична похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищуватиме 1,3%, але є ще похибки, які залежать від різних факторів. Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, що були проведені за такою самою методологією, ми припускаємо, що похибка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів і буде в межах 0,5–1% для інших партій. 

Метод збору даних і опитувальник

Застосовуватиметься методика «таємного голосування», оскільки вона зменшує кількість відмов і суттєво підвищує надійність даних екзит-полу. Суть методики полягає в тому, що під час проведення анонімного опитування замість прямого запитання «Скажіть, за кого Ви проголосували?», респондент сам заповнює паперову анкету, що починається із цього запитання, і вкидає її в скриньку з логотипом Національного екзит-полу. Крім цього, анкета міститиме запитання про стать, вікову групу, освіту, а також час ухвалення рішення, за кого голосувати. При цьому респондента проситимуть заповнити демографічні питання, але зазначать, що це не обов'язково.

Довідка

Екзит-пол – соціологічне опитування виборців на виході з виборчих дільниць. 

Свого часу екзит-пол був винайдений у Сполучених Штатах Америки і використовується у світовій соціологічній практиці для прогнозування результатів голосування в день виборів. Ініціатором першого екзит-полу в Україні був Фонд «Демократичні ініціативи», організувавши опитування і телешоу «Ніч виборів» під час виборів парламенту 1998 року. Відтоді такі опитування вже стали традицією і частиною політичної культури в країні. З 2004 року Консорціум проводить опитування виборців у формі «таємного анкетування», оскільки вона зменшує кількість відмов і суттєво підвищує надійність даних екзит-полу. Із 2010 року Національний екзит-пол в Україні проходить під контролем Наглядової Ради, до якої входять авторитетні громадські діячі, експерти та журналісти.

За цей час учасники проекту набули значного досвіду в проведенні екзит-полу. Фонд «Демократичні ініціативи» організовував екзит-поли під час парламентських виборів 1998, 2002, 2006, 2007, 2010, 2014 років, двох турів виборів Президента України 1999 року, трьох турів виборів Президента України у 2004 році та двох турів президентських виборів у 2010, одного – в 2014-му та двох – у 2019 рр. 

 В усіх цих екзит-полах з 1999 р. брав участь Київський міжнародний інститут соціології, а з 2004 р. – Центр Разумкова. 

Цей екзит пол це вже 17-й екзит-пол, що його організовує Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. 

Останні новини з категорії Події

Чи варто Україні претендувати на частку радянської спадщини в країнах Глобального Півдня

Олексій Гарань взяв участь у панельній дискусії «Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претенд...
30 листопада 2024

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024