Події
Перегляди: 2733
1 грудня 2017

Населення у реформах почало розчаровуватися, експерти – все ще сподіваються

1 грудня в Києві Реанімаційний Пакет Реформ  (РПР) провів свій щорічний підсумковий  форум  – «Громадська асамблея: SMART реформи», під час якого громадські активісти підбили   підсумки трирічної імплементації  змін у країні.

Серед спікерів заходу – Ірина БЕКЕШКІНА, науковий директор Фонду «Демократичні інціатви» ім. Ілька Кучеріва, членкиня Ради РПР.

Вона поділиться своїми міркуваннями про те, що вдалося, а чого  не вдалося  у сфері реформування, ґрунтуючись на результатах опитування громадської та експертної думки, що їх провів Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

Ірина Бекешкіна одразу застерегла – особливого приводу до оптимізм результати дослідження не принесли. Населення не вірить в успішність реформ. Більшість експертів  в реформи ще вірить, хоча теж зазначає, що  вже має сумніви.

Щодо прогресу реформ,  то 44% населення вважає, що в цій сфері нічого не робиться, і ще 30% вважає, що зроблено приблизно 10%. Серед експертів ситуація краща. Більшість із них вважає, що зроблено  не більше третини і оцінює  прогрес реформ за 5-бальною шкалою  у  2,66 бала. Порівняно з  минулим роком  (2,5 бала) – зростання зовсім незначне.

Експерти виокремили  пʼять реформ, які, на їхню думку, є успішними  – реформа децентралізації, старт медичної реформи, формування нових  антикорупційних органів, освітня і початок  судової реформи.

«Із  названих реформ відносно реалізованою  можна  вважати реформу децентралізації. Всі інші – лише стартували. Або відбуваються не так як слід – ми всі бачимо, що діється з антикорупційними органами», – прокоментувала Ірина Бекешкіна.

Пʼять провалених реформ, на думку населення і експертів  – судова реформа, реформа правоохоронних органів, антикорупційна реформа і антикорупційний суд, реформа державної служби та виборча реформа. Понад 80% населення в Україні вважають, що боротьба з корупцією в Україні ведеться неуспішно. Цілком успішно – 1%.

47% населення вважає, що очищення судової влади варто довірити представникам громадськості, 29% – експертам західних країн, 23% – юристам, які працювали суддями і власне самим суддям таку місію довірило б лише 8%.

«Люди не вірять у реформи, бо не здійснена основна  реформа  – боротьба з корупцією»,  – пояснює Ірина Бекешкіна.  – Адже 60% вважають, що  боротьба з корупцією є пріоритетною реформою. Для них вона навіть більш значуща, ніж реформа медицини чи пенсійна».

Ірина Бекешкіна назвала  й тривожні симптоми що спостерігаються нині. По-перше, влада останнім часом  не може визначитися, чи вона  бореться з корупцією чи, навпаки, воює з тими організаціями, які борються з корупцією. По-друге, все більше  розчарування у тому, що коли-небудь ця боротьба  розпочнеться, виявляє суспільство.

«Тому сподівання, які громадяни накладають на нас  як на рушіїв реформ, ми повинні виправдати неодмінно», – закликала громадських активістів Ірина Бекешкіна.

 

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024